Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ejakulacia

  , Autor: nika-1994

  Dobrý večer pán doktor chcela by som sa spytat uzivam antikoncepciu Belara od 2/2019 vzdy pravidelne nikdy som nezabudla na žiadnu tabletku. S priatelom by sme si chceli užiť pohlavný styk naplno teda mám na mysli že by chcel ejakulovat do pošvy ja mám veľký strach že môžem otehotnieť aj napriek tomu že uzivam antikoncepciu neverim tomu na 100% ale priateľ ma stále nahovára že nic sa nemôže stať keďže antikoncepciu vo februari už budem užívať 2 roky.Aký je váš názor? Mohla by som podľa vás zostat tehotna keď antikoncepciu beriem poctivo? Ďakujem velmi pekne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia na zabránenie otehotnenia sa užíva práve preto, aby mohli mať páry plnohodnotný nechránený pohlavný styk aj s ejakuláciou. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva minimálna.

Podobné otázky

 • Ejakulacia

  , Autor: tatiana-5

  Dobry deň pán doktor chcela by som sa spytat mala som pohlavný styk s priatelom pravidelne uzivam antikoncepciu už dva roky chceli sme si naplno užiť pohlavný styk lebo sme bo mali po 6tyz priateľ mi ejakuloval do pošvy môžem byt tehotna? Viem že antikoncepcia sa uziva práve kvôli
  Tomu aby sa pohlavný styk užil naplno, ale mám strach Lebo ako sme nemali pohlavný styk tých 6tyz vyšlo dosť semena mohol by to byt problem a kvôli tomu otehotnieť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, objem ejakulátu nemá vplyv na otehotnenie. Otehotnieť sa dá aj z predejakulačnej tekutiny. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je však blokovaná ovulácia. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie sa tehotenstva nemusíte obávať.

 • Vynechaná tabletka

  , Autor: nikol

  Dobrý deň,

  Prosím Vás užívam rok a pol HAK Sirmya. V treťom týždni presne na 17.ty deň v pondelok som zabudla užiť pilulku. Spomenula som si nato až v utorok v obvyklom čase keď užívam HAK. Čiže az po 24 hodinách. Užila som tabletku za utorok ale tu za pondelok som už neužila. Mali sme v nedeľu teda deň pred tým ako som zabudla užiť tabletku pohl.styk ale nebola pritomna ejakulácia do mňa ale bola mimo mňa.
  Chcem sa spýtať, pri dodržiavaní zvýšenej ochrany najbližších 7 dní, je tam zvýšené riziko otehotnenia? Či som reálne mohla otehotnieť za pondelok z predchádzajúcej nedele ak sa do mňa náhodou dostalo predsa niečo. A ako prosím teraz pokračovať keď mi tam visí jedna tabletka? Nechať ju tak a normálne pokračovať ešte tie 3 dní a potom mať 7 dní pauzu ?
  Ďakujem veľmi pekne vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste boli v čase pohlavného styku chránená, tabletky hormonálnej antikoncepcie ste do toho času užívali pravidelne, tehotná by ste byť nemali. Vzhľadom k nadchádzajúcemu sedemdňovému obdobiu bez užívania tabliet, antikoncepcia už nie je u Vás plne zaručená. Čo sa týka ďalšieho užívania antikoncepcie máte dve možnosti: 1. Pokračujte v užívaní tabliet vo zvyčajnom čase. Zabudnutú tabletku už neužite. Po užití všetkých zvyšných tabliet z blistra (okrem tej zabudnutej) vynechajte interval bez užívania tabliet a začnite hneď užívať tablety z ďalšieho blistra. S najväčšou pravdepodobnosťou nenastane krvácanie, ak ste použili druhý blister. Počas užívania druhého blistra môže dôjsť k špineniu a krvácaniu medzi menštruáciami.
  2. Môžete ukončiť užívanie tabliet zo súčasného blistra, zahájte 7 dňový interval bez užívania tabliet a následne začnite užívať tablety z nového balenia vo zvyčajný deň v týždni (deň, kedy ste tabletu zabudli užiť musí byť započítaný). Ak chcete začať s novým blistrom v deň, s ktorým vždy začínate, môžete interval bez užívania tabliet skrátiť. Je však dôležité povedať, že počas nasledujúceho týždňa je nutné používať doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.