Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,731 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Prvá antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň
  V prvý deň užitia antikoncepcie som mala zároveň aj dátumovo prvý deň menštruácie ktorá prišla so slabým krvácaním no po prvom dni vymizla. Môžem ďalej pokračovať v užívaní antikoncepcie? Som naďalej chránená?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali užívať hormonálnu antikoncepciu v prvý deň menštruácie, ste chránená od začiatku užívania. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať beriem prvýkrát antikoncepciu Mistra. Je to celkovo moja prvá antikoncepcia v živote. Užívam ju 2 týždeň a mala som nechránený styk. (Priateľ sa do mna spravil). Môžem otehotnieť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že užívate antikoncepciu pravidelne ste plne chránená, nemusíte sa obávať otehotnenia. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Prvá antikoncepcia a spinenie

  , Autor:

  Dobry den, ak beriem svoju prvú antikoncepciu axia daily jeden tyzden, ale stále mam spinenie, ktore sa podla doktora moze objavit aj v strede cyklu, som chranena aj pocas spinenia? Moze sa dostavit aj silnejsie krvacanie mimo menzesu? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie pomerne bežné, aj v strede cyklu, aj na začiatku. Za predpokladu, že užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, ste chránená. Silnejšie krvácanie mimo krvácania z vysadenia sa môže dostaviť, ale je to málo pravdepodobné. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý podvečer, dnes budem brat 8.tabletku z prvého blistra antikoncepcie (prvá tabletka zobrata prvý deň krvácania) je to moja úplne prvá antikoncepcia. Chcem sa opýtať keď budem mať nechránený pohlavný styk s partnerom a "urobí" sa do mňa môžem byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali užívať hormonálnu antikoncepciu v prvý deň menštruácie a užívali ste ju pravidelne, ste chránená, pravdepodobnosť tehotenstva je malá.

 • Prvá antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry vecer, uzivam teraz Norerhisteron, samozrejme lekara o tom oboznamim, ak pojdem ku gynegokologovi, odoberie mi krv, spravi testy, a po vysledkoch mi predpise antikoncepciu, ja vysadim Norethisteron, pockam kym dostanem menzes a zacnem uzivat antikoncepciu? Môžem hneď po Norethisterone zacat uzivat antikoncepciu? Alebo budem musiet pockat do dalsej menstruacie? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ako som už písal, vrámci preventívnej prehliadky sa krvné testy ani antikoncepcia nepredpisujú. Realizuje sa výter z pošvy, prípadne vyšetrenie onkomarkerov. Pri ďalšej návšteve za predpokladu, že budú výsledky preventívnej prehliadky v poriadku Vám bude odobratá krv potrebná na potvrdenie možnosti užívať hormonálnu antikoncepciu. Až po týchto negatívnych krvných výsledkoch Vám obvodný gynekológ predpíše hormonálnu antikoncepciu. Norethisteron neužívajte dlhodobo ako formu antikoncepcie bez vedomia Vášho obvodného gynekológa. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte konkrétne Vášho obvodného gynekológa, s ktorým budete komunikovať aj ohľadne hormonálnej antikoncepcie.

 • Prva antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Lekárka mi predpísala antikoncepciu dienorette, avšak nič mi k jej užívaniu nepovedala. Ide o moju úplne prvú antikoncepciu a na letáku som sa Dočítala,že ju mám začať brať v prvý deň menštruácie. Preto by som sa chcela opýtať, po akom čase mám začať 7 dňovú pauzu? Ďakujem Vám za odpovede

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jeden blister tabletiek obsahuje 21 tabliet. Prvú tabletku užite v prvý deň menštruácie, pokračujte v pravidelnom užívaní všetkých 21 tabliet blistra. Po dobratí blistra začnite 7 dňovú pauzu, počas ktorej tabletky užívať nebudete. Krvácanie z vysadenia, podobné menštruácii, sa dostaví na 2-3 deň pauzy. Po skončení 7 dňovej pauzy pokračujte v užívaní nového blistra 21 tabliet. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.