• Aidee antikoncepcia raz nepravidelne

    , Autor: Zoelinne

    Dobrý deň,
    Chcela by som sa opýtať, aké je riziko, že môžem byť tehotná, keď som si predpredposlednú (3. od konca) tabletku pred pohlavným stykom zobrala o dve hodiny neskôr a predposlednú a poslednú tabletku pred stykom som brala úplne presne. Partner do mňa dostal dvakrát svoju dávku, ale nebol vtedy úplne dnu, asi tak v polovici. Mešká mi to deň, tak chcem vedieť, či je nejaké zvýšené riziko... Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, ak užívate hormonálnu antikoncepciu, menštruáciu v pravom slova zmysle žena nemá. Jedná sa o krvácanie z vysadenia, niekedy sa ani nemusí dostaviť. Dve hodiny rozdiel v užití tabletky nepredstavuje žiadnu hrozbu. Za predpokladu, že ste užívali tabletky pravidelne, nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.