Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,381 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať čo mám robiť keď už 3 mesiac beriem antikoncepciu Daylette a zabudla som si užiť včera tabletku a zistila som to až dnes na obed. Môžem normálne pokračovať v užívaní antikoncepcie alebo si mám zobrať obe tabletky naraz?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užite zabudnutú tabletku čo najskôr a dnes večer užite dnešnú tabletku v obvyklom čase. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, no najbližších 7 dní používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

Podobné otázky

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, ja som začala teraz prvýkrát používať antikoncepciu na 3.den menštruácie. Včera večer som užila 4.tabletku lenže s priateľom sme sa v ten večer maznali a robil ma prstami, na ktorých mal zrejme prostaticky sekret, pohlavný styk sme nemali ešte. Prosím vás ma antikoncepcia u mna aspoň nejaký účinok ak som ju nezačala používať na 1.den menzesu? Alebo je možné otehotnieť...ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri začatí užívania hormonálnej antikoncepcie na druhý alebo další deň sa odporúča užívať doplnkovo aj kondóm pre možný nedostatočný účinok hormonálnej antikoncepcie. Uvedeným spôsobom je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Aidee antikoncepcia raz nepravidelne

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa opýtať, aké je riziko, že môžem byť tehotná, keď som si predpredposlednú (3. od konca) tabletku pred pohlavným stykom zobrala o dve hodiny neskôr a predposlednú a poslednú tabletku pred stykom som brala úplne presne. Partner do mňa dostal dvakrát svoju dávku, ale nebol vtedy úplne dnu, asi tak v polovici. Mešká mi to deň, tak chcem vedieť, či je nejaké zvýšené riziko... Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate hormonálnu antikoncepciu, menštruáciu v pravom slova zmysle žena nemá. Jedná sa o krvácanie z vysadenia, niekedy sa ani nemusí dostaviť. Dve hodiny rozdiel v užití tabletky nepredstavuje žiadnu hrozbu. Za predpokladu, že ste užívali tabletky pravidelne, nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Prajem dobrý deň, beriem antikoncepciu Vreya už nejaky ten rok aj pol a do teraz mi stále prisiel menzes na 3-5 deň, antikoncepciu neberiem stale v rovnaky cas ale kazdy den a beriem ju rano aj ked je odporucane večer. Tento mesiac som brala antikoncepciu a od prvého dňa ma bolelo podbrusko nie kazdy den ale možno tak 2-3x do týždňa a taktiež aj prsia ma trosku boleli (presne ako pred menzesom) ale tie ma zacali bolieť týždeň pred ukončením antikoncepcie. Priateľ nepoužíva ochranu, stale ak sa citi ho vyberie a dokončí ho na mne rukou. A v stredu som dokoncila antikoncepciu takže dnes je to uz 4 deň oddychu. Chcela by som sa opýtať ci môžem byt tehotna? Mozno raz som zistila ze som nezjedla tabletku ale hned potom v ten den som si ju dala. A taktiež som sa chcela este opýtať, mala som s priateľom sex on sa nespravil do mna ale na mna a vtedy som si spomenula ze som si nedala antiku tak hneď po sexe som si ju dala. Ale ostatne dni aj dni predtým som ju brala normálne. A taktiež som antiku mala brat na 7 den ale dala som si ju skôr aby mi skor skončil menzes ale to som robila možno tak 2-3 mesiace dozadu moze to mat na to vplyv? Môžem byť tehotná? Dosť sa bojím a mam stres že nepríde menzes. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi malo pravdepodobné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie nemusí dôjsť ku krvácaniu z vysadenia, nejedná sa o menzes v pravom slova zmysle. Áno, väčšinou krvácanie z vysadenia nastáva na 3-5 deň pauzy, ale nemusí tomu tak byť. Nemusíte sa obávať, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Bylinky a antikoncepcia

  , Autor: Kika523

  Dobrý deň, rozmýšľam, že by som chcela začať užívať prírodný výživový doplnok, ktorý obsahuje nasledujúce látky: L-tryptofán, oxid horečnatý, prášok z levandule (Lavandula angustifolia, kvety), ovsená múka (Avena sativa, zrno), kukuričný škrob, medovkový extrakt (Melissa officinalis, listy), extrakt z hlohu (Crataegus monogyna, Crataegus laevigata, listy a kvety), extrakt z rozchodnice ružovej (Rhodiola rosea, koreň), protihrudkujúca látka (oxid kremičitý), niacín (vitamín B3), vitamín B2, vitamín B6, materiál kapsuly (hydroxypropylmetylcelulóza). Nie je možnosť, že by tento doplnok oslabil účinky antikoncepcie? Alebo sa mu preventívne vyhnúť a začať užívať napríklad len samotné magnézium? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výživový doplnok nebude mať vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Nemusíte ich však užívať naraz.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň potrebujem sa spýtať mal som včera s mojou priateľkou pohlavný styk a mala víno.Berie antikoncepciu...a je možné že mi uslo..potrebujem sa spýtať že či je možné že je v tom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné, nemusíte sa obávať,