• Prerušenie brania antikoncepcie

    , Autor: Bibula

    Dobrý deň prajem, chcela by som sa informovať ohľadom antikoncepcie.

    Mám 23 rokov, dva roky som pravidelne brala antikoncepciu ,,Belara,, na dva mesiace som ju prestala brať (dobrovoľne).
    Z dôvodu zhoršenia neskutočných bolestí pri menštruácií počas týchto dvoch mesiacov, som sa rozhodla žeby som ju chcela po tejto pauze opäť začať brať.
    Zaujímalo by ma či je to v poriadku ak by som ju začala brať znova, či by to nemalo nejaké veľké negatívne následky po dvojmesačnej pauze.

    Veľmi pekne ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, niekedy nie je na škodu si urobiť prestávky medzi užívaním hormonálnej antikoncepcie. Ak dodržíte predpísaný postup užívania, nemali by sa vyskytnúť žiadne problémy.