• Vysadenie

    , Autor: Barborela

    Dobry vecer, ak vysadim antikoncepciu kvoli operacii, moze mi to rozhadzat menstruaciu? A druha otazka môžem pred operaciou ai oddialit menzes pomocou Norethisteronu, keby náhodou menzes meskal, aby som ho nemala pocas operácie? Ďakujem

    Dobrý deň, záleží od toho, kedy antikoncepciu vysadíte. Ak doužívate celý blister a po 7 dňovej pauze nebudete pokračovať v užívaní hormonálnej antikoncepcie, cyklus by mal byť zachovaný. Oddialenie menštruácie Norethisteronom je prakticky to isté, ako by ste užívali hormonálnu antikoncepciu. Čo sa týka menštruácie počas výkonu, záleží od druhu operačného výkonu. Ak sú to operačné výkonu, ktoré menštruácia môže ovplyvniť, plánuje sa výkon na obdobie po skončení menštruácie.