Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,811 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Potrebujem radu.. Užívam antikoncepciu Teyla (vaginálny insert) 4 .12. ,keďže mám problém s chrbticou mi urobili cez kostrc blokádu, pichli mi Mesocain a diphropos ale ten dipheopos bol podany jednorazovo. Ostatne blokady len Mesocain. Boli sme spolu s partnerom, ale neejakuloval do mňa. 21. 12. Som si vybrala krúžok na týždennú prestávku, 24.11. Som dostala menštruaciu, ďalší krúžok bol zavedený 28.12. a 30.12 sme malý pohlavný styk,ale tiež do mňa neejakuloval. Myslíte si, že by som mohla byť tehotná? Pýtala som sa , či to môže ovplyvniť antikoncepciu a tá lekarka čo mi pichala tu blokádu, povedala,že nie. Som trochu nekludna...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bol vaginálny krúžok zavedený správne, nemusíte sa obávať tehotenstva. Aplikácia lokálnych anestetík na vplyv vaginálneho krúžku nemá vplyv.

Podobné otázky

 • Vynechaná tabletka

  , Autor:

  Dobrý deň, beriem antikoncepciu tri regol už vyše roka...v stredu mi skončila menštruácia a vo štvrtok som mala začať brať tabletky z nového blistra...vo štvrtok som mala pohlavný styk a večer pred spaním som prvýkrát v živote zabudla užiť tabletku, užila som ju až dnes (piatok) poobede (o 16 hodín neskôr ,ako som mala), moja otázka je teda, či som chránená alebo je tu možnosť tehotenstva?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za istých okolností tu je šanca tehotenstva, hoci je veľmi malá. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Interupcia

  , Autor: Nikola

  Dobrý deň chcem sa spýtať v utorok som podstúpila ukončenie tehotenstva a chcem sa spýtať, na krvácanie. Keď som zákrok postúpila tak som normálne krvacala a keď som prišla domov, dala som si sprchu a šla spat a ked som, sa ráno zobudila tak na vlozke nebola žiadna krv len niečo hnedé ako výtok, môže to byť také po tom zákroku. Na kontrolu idem ku svojej ženskej as keď po dvoch týždňoch, kedze momentálne tam není. A ešte je otázka ohľadom antikoncepcii ako ju mam užívať teraz po interrupcii neviem sa nikde dočítať a gynekológa tam nemám. Ďakujem krásne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie po výkone je individuálne, môže byť do 7 dní, ale aj pár dňové, odsledujte si to. Hormonálnu antikoncepciu môžete začať užívať najskôr v prvý deň prvej menštruácie, skôr nie.

 • Doplnujuca otazka k axia daily a menzesu

  , Autor:

  Dobry den, mam doplnujucu otazku. Mam este uzit 3 aktivne talbety ale uz zrejme dostanem menzes lebo spinim. Mozem douzivat aktivne aj ked sa mi uz zrejme začal menzes? A potom pokracujem normalne na placebo? Menzes si mam ratat az ked nastane normalne krvácanie bez ohladu na spinenie? Az o 2 tyzdne mam prehliadku u gynekologa tak by som sa informovala co dalej. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možte aj doužívať 3 posledné aktívne tabletky a následne prejsť na placebo. Menzes pri užívaní antikoncepcie nemáte, jedná sa o krvácanie z vysadenia. Rátajte si ho normálne podľa krvácania, špinenie nerátajte. Navštívte obvodného gynekológa dľa objednania.

 • Ovulácia a HAK

  , Autor:

  Dobrý deň, pri užívaní tabletiek HAK by mala byť ovulácia blokovaná. Užívam HAK pravidelne bez vynechavania a v čase plodných dní mám iný výtok ako v ostatné dni. Nedá sa porovnať s výtokom počas plodných dní bez užívania HAK, ale aj tak ma to prekvapilo. Je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je blokovaná samotná ovulácia. Pošva má tiež svoj cyklus, ktorý blokovaný nie je, preto môžte pociťovať rozdiel. Všetko je to otázka hormónov.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať na pár otázok a poradiť sa s vami čo mám robiť ďalej . Antikoncepciu beriem už cez rok a do teraz mi vyhovovala , beriem ju bez prestávky . Menštruáciu som nemala každý mesiac sem tam , niekedy som ju nemala aj niekoľko mesiacov a aj to to bol len výtok v intervale 1 až 2 dní . Takýto deň som mala niekdy v oktobri/ novembri minulého roka ,ale teraz od 19 januára mám každý deň výtok alebo slabé krvácanie (niekedy som si to všimla iba na toaletnom papieri po potrebe ) . S priateľom sme mali nechránený sex v tomto období ale bez toho aby sa urobil dnu . Preto by som sa chcela opýtať či mám ísť k svojej gynekologičke aby som antikoncepciu vysadila alebo je to normálne ? A druhá otázka je či je nejaká pravdepodobnosť že by som mohla otehotnieť pokiaľ antikoncepciu užívam stále a pravidelne . Za odpovede vopred ďakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je neprítomnosť krvácania z vysadenia alebo krvácanie z vysadenia v trvaní 1 - 2 dni, pomerne bežné. Rovnako tak je možné aj špinenie počas cyklu. Takto sa však neviem bližšie vyjadriť. Za predpokladu, že užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, pravdepodobnosť tehotenstva je malá. Platí však, že pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.