• Meškanie s tabletkami

    , Autor: Saraaaa

    Dobrý deň, užívam antikoncepciu Belara 3 mesiac. Bežne užívam tabletky o 18:00. Tento týždeň sa mi bohužiaľ stalo, že som si dávala tabletky až okolo 19:00-19:30. Mala by som 7 dní používať aj inú ochranu alebo to nemá vplyv na účinok antikoncepcie ? Mám pokračovať v užívaní o 18:00 alebo až 19:00? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, hodinový, či dvojhodinový časový rozptyl nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie, nemusíte sa obávať. Nemusíte užívať doplnkovú formu antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie v čase, ktorý Vám vyhovuje, či už 18:00 alebo 19:00 je prakticky jedno.