Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,336 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den, medzi predpisanim antikoncepcie a jej uzivanim postaci kondom? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, kondóm je forma bariérovej formy antikoncepcie, je vhodnou formou antikoncepcie v období neužívania hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Aidee antikoncepcia raz nepravidelne

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa opýtať, aké je riziko, že môžem byť tehotná, keď som si predpredposlednú (3. od konca) tabletku pred pohlavným stykom zobrala o dve hodiny neskôr a predposlednú a poslednú tabletku pred stykom som brala úplne presne. Partner do mňa dostal dvakrát svoju dávku, ale nebol vtedy úplne dnu, asi tak v polovici. Mešká mi to deň, tak chcem vedieť, či je nejaké zvýšené riziko... Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate hormonálnu antikoncepciu, menštruáciu v pravom slova zmysle žena nemá. Jedná sa o krvácanie z vysadenia, niekedy sa ani nemusí dostaviť. Dve hodiny rozdiel v užití tabletky nepredstavuje žiadnu hrozbu. Za predpokladu, že ste užívali tabletky pravidelne, nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Prajem dobrý deň, beriem antikoncepciu Vreya už nejaky ten rok aj pol a do teraz mi stále prisiel menzes na 3-5 deň, antikoncepciu neberiem stale v rovnaky cas ale kazdy den a beriem ju rano aj ked je odporucane večer. Tento mesiac som brala antikoncepciu a od prvého dňa ma bolelo podbrusko nie kazdy den ale možno tak 2-3x do týždňa a taktiež aj prsia ma trosku boleli (presne ako pred menzesom) ale tie ma zacali bolieť týždeň pred ukončením antikoncepcie. Priateľ nepoužíva ochranu, stale ak sa citi ho vyberie a dokončí ho na mne rukou. A v stredu som dokoncila antikoncepciu takže dnes je to uz 4 deň oddychu. Chcela by som sa opýtať ci môžem byt tehotna? Mozno raz som zistila ze som nezjedla tabletku ale hned potom v ten den som si ju dala. A taktiež som sa chcela este opýtať, mala som s priateľom sex on sa nespravil do mna ale na mna a vtedy som si spomenula ze som si nedala antiku tak hneď po sexe som si ju dala. Ale ostatne dni aj dni predtým som ju brala normálne. A taktiež som antiku mala brat na 7 den ale dala som si ju skôr aby mi skor skončil menzes ale to som robila možno tak 2-3 mesiace dozadu moze to mat na to vplyv? Môžem byť tehotná? Dosť sa bojím a mam stres že nepríde menzes. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi malo pravdepodobné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie nemusí dôjsť ku krvácaniu z vysadenia, nejedná sa o menzes v pravom slova zmysle. Áno, väčšinou krvácanie z vysadenia nastáva na 3-5 deň pauzy, ale nemusí tomu tak byť. Nemusíte sa obávať, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • antikoncepcia mistra

  , Autor:

  dobry den mala som zacat brat antikoncepciu od prveho dna menstruacie...menzes prisiel prvy den taky slaby iba spinenie a trosicku cervene tak som myslela ze uz mam menzes tak som vzala prvu tabletu no na druhy den uz som ani nespinila ani menzes nemam...ako mam dalej postupovat.dr.mi predpisala mistru

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali v užívaní hormonálnej antikoncepcie v deň očakávanej menštruácie, ktorá aj začala a následne skončila, máte viacero možností. Môžete pokračovať v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie, alebo ak ste užili iná jednu tabletku, počkať na nástup menštruácie a následne začať s užívaním, ale v blistri budete mať o jednu tabletku menej, takže si cyklus skrátite o deň.

 • Antikoncepcia a olej

  , Autor:

  Dobrý deň, aký vplyv na účinok orálnej antikoncepcie má užívanie ľanového oleja 2x denne. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám olej nespôsobí hnačky, vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie nemá.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň. Beriem Triregol tabletky a vynechala som 9dni po menštruácii. A mala som nechránený pohlavných styk 2den po menštruácii.Ako mam pokračovať? Môžem otehotnieť? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk v čase neužívania hormonálnej antikoncepcie, tehotenstvo nie je vylúčené. Keďže nepoznám všetky informácie ani okolnosti aktuálneho užívania tabliet, neviem sa bližšie vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.