Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,170 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, ak si pojdem dat predpísať antikoncepciu, spravi mi odber krvi ci ju mozem uzivat, kde vlastne aj vyluci tehotenstvo. Antikoncepcia sa zacina zvacsa uzivat co pocuvam teda, ked zacne menzes. Lenze medzi prehliadkou a zaciatkom menzesu je 14 dni. Je dobre si dat na tych 14 plus teda este 7 dni menzes nejakú prestavku v sexe aby som nahodou neotehotnela medzi predpísanim anti a zaciatkom jej uzivania? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, gynekológ Vám nepredpíše antikoncepciu ihneď na prvej prehliadke, ale až prídu výsledky krvi. Počas obdobia neužívania hormonálnej antikoncepcie treba dávať pozor a buď dodržiavať pohlavnú abstinenciu alebo mať chránený pohlavný styk.

Podobné otázky

 • antika

  , Autor: viki927

  Dobrý deň, viem že je možné pri bratí antikoncepcie že menstruacia može aj vynechať, antikoncepciu dienorette beriem pravidelne max s hodinovym odstupom od pravidelneho casu a davam si pozor na kombinacie liekov spolu s hak z liekov beriem iba nalgesin a nolpazu, ostatne na prirodnej baze bez lubovnika bodkovaného, okrem toho este kreatin ako výživový doplnok pri cviceni. Avšak už druhý cyklus mam pocit akokeby bol problem s krvacanim, minulý cyklus bol este relativne v poriadku i ked krvacanie bolo v porovnaní s inými cyklami slabsie ale momentálne pocitujem mierne obcasne bolesti a krce ale krvacanie sa nedsotavuje a ani spinenie a je to už tretí den v rámci 7 dnovej pauzy medzi bratim HAK. Neviem ci to je možné tehotenstvo alebo je to nejaka chyba v ramci organizmu. Vedeli by ste mi poradiť?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je podobný stav pomerne bežný. Môžete mať príznaky blížiaceho sa krvácania ale krvácanie sa nemusí dostaviť. Odsledujte si to, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. V prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň,
  užívam HAK Daylette. Mala som sex s partnerom, ale 2 dni potom som zabudla užiť tabletku. Zistila som to až na ďalší deň, pri užití ďalšej tabletky. Týždeň nato som mala dostať menzes, ale nedostala som. Môžem byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili zabudnutú tabletku do 12 hodín od času pravidelného užitia, účinok hormonálnej antikoncepcie by mal byť zachovaný. Ak ste však tabletku užili po viac ako 12 hodinách, účinok hormonálnej antikoncepcie môže byť oslabený a tehotenstvo tak nie je vylúčené. Ak ste však v čase nechráneného pohlavného styku užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, ste chránená. Odsledujte si to. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nemusí krvácanie alebo špinenie dostaviť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Oddialenie menštruácie

  , Autor: andrea

  Dobrý deň,chcela by som sa opýtať keď som si oddialila menštruáciu užívaním ďalšieho blistra namiesto 4-dňovej pauzy pretože sa mi nehodila a teraz by mi to už nevadilo vysadiť aj na trvalo plánujeme bábätko, mám doužívať celý blister alebo môžem prestať aj teraz mám 5 užitú. Užívam Daylette Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak plánujete tehotenstvo, ukončiť užívanie hormonálnej antikoncepcie môžete prakticky kedykoľvek. Je na Vás, ako sa Vám to hodí viac. Môžete aj doužívať posledný bister a nepokračovať v ďalšom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • tabletka po a hak

  , Autor:

  Dobrý deň prajem,
  Posledný mesiac som bola veľmi nezodpovedná, čoho som si veľmi vedomá. . Od 4.11 do 11.11 som mala menštruáciu, (tú mám pravidelnú každých 28 dní a trvá 7 dní), 12. 11 som mala prerušovaný nechránený pohlavný styk, avšak nakoľko si nebol veľmi istý, zobrala som tabelku escapelle. 15.11 akoby naschvál sa nám stala nehoda a kondom praskol, bola som nútená opakovane vziať tabletku, keďže nemôžem si dovoliť byť tehotná, avšak v lekárni odporučili ellaone, na čo som si až neskôr prečítala, že takáto kombinácia by sa nemala brať za jeden menštruačný cyklus. 18.11 som dostala ako keby menštruácia/krvácanie z vysadenie, úplne rovnakej intenzity ako zvyčajná menštruácia ale trvala len 4 dni. 24.11 sme mali opäť prerušovaný styk, kontrolovaný. 3.12 (o deň neskôr ako mala byť moja pôvodná menštruácia) som začala špiniť, neskôr jemné krvácanie, dokopy to trvalo cca 3 dni. Nakoľko som mala začať brať antikoncepciu Daylette začala som ju brať presne toho 3.12. Keďže bolo to špinenie/menštruácia čudné, 4.12 som si spravila tehotenský test, ktorý vyšiel negatívne. Moja otázka znie bola táto nezvyčajná menštruácia ešte účinok tabletiek alebo účinok hormonálnej antikoncepcie, ktorú som začala brať? Respektíve je to v poriadku a mám v antikoncepcii pokračovať? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v prvom rade treba povedať, že prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia a po každom takomto nechránenom, hoci prerušovanom, pohlavnom styku je možnosť otehotnenia. Užitím viacerých emergentných antikoncepčných tabliet ste si rozhádzali celý menštruačný cyklus. Spomínané špinenie môže byť následkom kombinácie viacerých faktorov, hlavne užitia veľkého množstva hormónov. Navštívil by som obvodného gynekológa, aby jednoznačne vylúčil tehotenstvo a následne Vás nastavil na antikoncepciu.

 • Styk dva krát po sebe

  , Autor: Anna

  Dobrý deň, po 7 dňovej pauze som na druhý deň mala pohlavný styk dva krát po sebe. Pred druhým sa išiel vymočiť. Beriem antikoncepciu pravidelne a zakaždým bol styk prerušený. Je možnosť, že sa mohlo dostať väčšie množstvo spermií do predejakulatu a to by mohlo spôsobiť tehotenstvo? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, ste chránená aj počas 7 dňovej pauzy, aj po nej. Za predpokladu pravidelného užívania hormonálnej antikoncepcie sú ostatné okolnosti pohlavného styku nepodstatné.