Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,371 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, ak si pojdem dat predpísať antikoncepciu, spravi mi odber krvi ci ju mozem uzivat, kde vlastne aj vyluci tehotenstvo. Antikoncepcia sa zacina zvacsa uzivat co pocuvam teda, ked zacne menzes. Lenze medzi prehliadkou a zaciatkom menzesu je 14 dni. Je dobre si dat na tych 14 plus teda este 7 dni menzes nejakú prestavku v sexe aby som nahodou neotehotnela medzi predpísanim anti a zaciatkom jej uzivania? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, gynekológ Vám nepredpíše antikoncepciu ihneď na prvej prehliadke, ale až prídu výsledky krvi. Počas obdobia neužívania hormonálnej antikoncepcie treba dávať pozor a buď dodržiavať pohlavnú abstinenciu alebo mať chránený pohlavný styk.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý podvečer, dnes budem brat 8.tabletku z prvého blistra antikoncepcie (prvá tabletka zobrata prvý deň krvácania) je to moja úplne prvá antikoncepcia. Chcem sa opýtať keď budem mať nechránený pohlavný styk s partnerom a "urobí" sa do mňa môžem byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali užívať hormonálnu antikoncepciu v prvý deň menštruácie a užívali ste ju pravidelne, ste chránená, pravdepodobnosť tehotenstva je malá.

 • Predpísanie

  , Autor:

  Dobry den, antikoncepcia môže byt predpisana za po vyluceni tehotenstva. Zisti lekar z krvi ci som tehotna na 100 percent? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, antikoncepcia môže byť predpísaná až po vylúčení tehotenstva. Lekár na základe odberu krvi na beta-HCG potvrdí alebo vylúči tehotenstvo.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, vysadila som antikoncepciu pred mesiacom,ale skončila som niekde v strede blistra,lebo som mala nejaké problémy a myslela som si, že to mám z nej, menzes som hneď dostala a nejako 4 dni pred menzesom som mala bolesti v podbrušku a dosť mi aj škvrkalo v bruchu, nikdy som nemala žiadne bolesti, 2 deň menzesu som zasa začala brat antikoncepciu a odvtedy mám nafúknuté brucho a ešte ma trochu pobolieva v oblasti vaječníkov a trochu mi bolo aj na zvracanie..je to z toho, že je to pre telo šok?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z Vášho opisu mi nie je jasných niekoľko vecí. Bolesti v podbrušku pred menštruačným krvácaním sú pomerne časté. Dôležité je aj vylúčenie prípadného tehotenstva, keďže antikoncepcia bola vysadená v strede cyklu a ak som správne pochopil, nasadili ste si ju hneď naspäť na druhý deň menštruačného krvácania. Ak ste však nepoužívali doplnkovú ochranu (kondóm) počas prvých 7 dní opätovného nasadenia antikoncepcie, tehotenstvo nie je vylúčené. Príčin Vašich ťažkostí ale môže byť viacero. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorému presne opíšte postup vysadenia a opätovného nasadenia antikoncepcie a ktorý vylúči prípadné tehotenstvo a na základe vyšetrení stanoví ďalší postup.

 • Nevoľnosť

  , Autor:

  Dobrý deň asi 2 TT beriem antikoncepciu každý deň ráno, a posledne dni mi je celý deň nevoľno môže to spôsobovať užívanie antikoncepcie plus beriem denne magnerot 2 krát. Pred dvoma TT sme mali pohl. styk stým ze na začiatku chvíľku nechránený, o dva dni na to mi prišla menštruácia a začala som uživat antikoncepciu. Robila som si pre istotu test ale je Negatívny. Bola by tam možnosť tehotensva? Pár dní ma aj prehanalo. A som dva m po spontanom pôrode. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nevoľnosť môže spôsobovať čerstvo nasadená antikoncepcia. Možnosť tehotenstva za spomínaných okolností by teoreticky mohla byť, je to ale málo pravdepodobné. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia betaHCG z krvi vylúči tehotenstvo.

 • Otazka

  , Autor: Miriam

  Dobry deň pán doktor o čo môže ist ak dnes som dobrala blister ale už asi 3 dni mi byva tak na vracanie alebo taký zvláštny pocit proste a začalo má bolieť podbrusku ako pri MS. Tento mesiac som na žiadnu tabletku nezabudla len asi tak 2-3x som si ju nedala o 19:00 ako si ju davam ale o 21:00 a priateľ do mna v tých dňoch ejakuloval keď som si to dala o tie 2h neskor. Však nemôže ist o tehotenstvo? Ak som na žiadnu tabletku nezabudla? Môže ist napr o ten predmenštruačný syndróm??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili tabletku dve hodiny od obvyklého času, nemusíte sa báť, účinok antikoncepcie bol zachovaný. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o predmenštruačný syndróm, nemusíte sa obávať, odsledujte si to. V prípade akýchkolvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.