Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,398 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Aidee

  , Autor:

  Dobrý večer, beriem antikoncepciu Aidee vždy o 18:00, dnes presne po 1hod.45min.som mala jednorazovú hnačku alebo teda redšiu stolicu. Máme sa chrániť aj inak alebo som chránená? Väčšinu som totiž čítala že za hnačku sa berie dlhotrvajúca hnačka a nie jednorazová. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa ozaj jednalo len o jednorázové slabšie prehnanie či redšiu stolicu, účinok antikoncepcie by nemal byť oslabený. Vo všeobecnosti sa pri opakovanej hnačke odporúča doplnková ochrana (kondóm) nasledujúcich 7 dní.

Podobné otázky

 • Audrey a euthyrox

  , Autor:

  Dobrý deň,
  4 mesiace som používala Evru a prešla som na tabletky Aidee. Momentálne som užila 12 tabliet z 1.blistra. Zaujíma ma či som chránená od 1.dna užívania, keďže som ich začala užívať po skončení týždňa bez náplaste v 3.den ms.
  Užívam aj Euthyrox 125, môže ovplyvniť účinnosť HAK? Môj dr. mi nič nespomínal.
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak prechádzate s hormonálneho kožného implantátu na kombinovanú antikoncepciu, prvá tabletka hormonálnej antikoncepcie sa má užiť buď posledný deň obvyklého obdobia bez náplasti, alebo v deň, kedy má byť nalepená ďalšia náplasť. V prípade pohlavného styku počas prvých 7 dní užívania nových tabliet je nutné používať doplnkovú antikoncepčnú metódu. Ak ste prvých 12 tabliet užívali pravidelne, mali by ste už byť chránená. Estrogénová antikoncepcia môže ovplyvňovať hormóny štítnej žľazy, preto je potrebné informovať o užívaní antikoncepcie aj endokrinológa. Nemal by s tým byť však problém, účinok antikoncepcie sa nemení. Dodržujte pravidelné kontroly krvi. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • otázka

  , Autor:

  Dobrý deň. Užívam antikoncepciu Aidee a vždy mám pri nej slabšie krvácanie. Tento mesiac to však je skoro neviditeľne. Minuly mesiac som si pauzu skrátila o 2 dni (miesto piatku som zobrala tabletku v stredu). Žijem normálny sexuálny život a tento mesiac bol raz vo mne aj ejakulát. Chcem sa spýtať nemôže to posunutie spôsobiť nejaké oslabené účinky? Môžem byt tehotná aj napriek tomu že som ani jednu tabletku nevynechala? Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej infekcie môže byť krvácanie z vysadenia slabšej intenzity alebo sa nemusí dostaviť vôbec. Jednorázové posunutie by nemalo spôsobiť zásadné zmeny, ale nezvykajte si to robiť často. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá.

 • otázka

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať. Mám veľké bolesti pri menštruácii a beriem antikoncepciu Aidee. Zvyknem na bolesť brat ibalgin, ale všimla som si že mi došiel. Môžem vziať Paralen 500 mg? Neovplyvni to nejak účinok antikoncepcie? Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príležitostne užívaný Paralen nemá vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie.

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať...stala sa mi taká vec že mi niekde vypadla posledná antikoncepčná tabletka (Aidee) z blistra. Od pondelka mám mať 7 dňovu pauzu a moja otázka znie či si mám dať ďalšiu tabletku o týždeň v nedeľu alebo si môžem tú prestávku predĺžiť o 1 deň a dať si ju v pondelok nakoľko mi to vždy tak vychádzalo že som si prvú tabletku po prestávke dávala v pondelok. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za spomínaných okolností, ak ste dnes neužili tabletku hormonálnej antikoncepcie, máte dnes prvý deň pauzy a prvú tabletku z ďalšieho blistra užijete budúcu nedeľu. Prestávku si nepredlžujte.

 • menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň. Tento mesiac som menila tabletky a prešla som z antikoncepcie Belara na Aidee. Krvácanie z vysadenia prišlo ale podoba sa skôr na spinenie, občas nejaká čerstvá krv. Je to normálne? Na aidee som prešla bez 7 dňovej pauzy ako mi bolo odporúčané a nemala som krvácanie z vysadenia minuly mesiac. Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri zmene preparátov hormonálnej antikoncepcie a užívaní nového preparátu môže dôjsť k podobným príznakom v zmysle slabšieho špinenia alebo aj vynechania špinenia. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.