Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,392 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • výtok

  , Autor:

  dobrý deň. beriem antikoncepciu belara mám asi tyzden po menštruácii a vidím hrudky vo svojom vytoku. Je to normálne alebo nejaká choroba?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa objektívne vyjadriť neviem, môže sa jednať o vaginálnu infekciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia stanoví ďalší postup, eventuálne odoberie výter na K+C a nasadí potrebnú liečbu.

Podobné otázky

 • svetloruzovy výtok

  , Autor:

  Dobrý večer. Môj problém je že mám 2 dni po menštruácii a tak raz do dňa nájdem na nohavičkach svetloruzovy výtok. Beriem antikoncepciu Belara ale robila som si napriek tomu 2 tehotenské testy s odstupom 3 dni a obidve boli negatívne. Takisto som mala tento mesiac kratšiu a slabšiu menštruáciu ako zvyčajne. Môžete mi povedať čo to znamená? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie to nie je žiadny nezvyčajný jav. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mykoza

  , Autor: Miriam

  Dobry deň chcem sa opýtať s priatelom sme mali nechránený pohlavný styk počas mykozy teda myslim že to je mykoza lebo aj má to svrbelo a bolelo tak pár dni dozadu včera to už bolo fajn vytok som nemala a svrbelo trosku bolesť pri sexe som pocitovala sice, priateľ si dal prezervativ môže sa aj on nakaziť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk počas vaginálnej infekcie, možnosť, že sa partner nakazil tu je. Môže sa to prejaviť vo forme začervenania, vyrážiek, svrbenia, ... Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám nasadí potrebnú liečbu.

 • Zlá antikoncepcia?

  , Autor: Miriam

  Pán doktor a ešte sa chcem spytat že už aj minuly mesiac sa mi spustil pár dni pred menzesom hnedý vytok teraz zase taký do ružovo-červená teda môže to byt tým že mi antikoncepcia nesedí?? Mám zmeniť? Aj keď ja určite meniť nechcem lebo mi vo všetkom vyhovuje len posledné mesiace mám tieto výtoky pár dni pred Menštruáciou. Môže sa stať že vlastne keď sa mi toto stáva tie výtoky pár dni pred MS tak antikoncepcia je neúčinná??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie počas užívania hormonálnej antikoncepcie nie je ničím výnimočným, nehovorí to o zníženej účinnosti hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes

  , Autor: Miriam

  Pán doktor môže prísť menstruacia skôr ako je dobraty blister? Mám 3 dni pred dobratim a mám červený vytok nie krvavý.. nemôže ist o tehotenstvo???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, špinenie môže prísť skôr. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo málo pravdepodobné.

 • Prosim aj na toto odpoved

  , Autor: Tatiana

  Dobry deň pán doktor s priatelom sa nám vyskytol pri “prstovani” taký problém že po chvíli mal na prstoch krv nevieme z coho to môže byt či to má poškriabal tam alebo je to nejaký iný problém neskor keď sme pokračovali už to na prstoch nema. Odvtedy mám taký vytok slabočerveny vytok tak neviem teda či to je spôsobené aj tou možnou infekciou z analneho otvoru alebo kvôli tomuto prstovaniu.. naozaj mám veľmi strach z otehotnenia s priatelom si to nemôžeme dovoliť preto uzivam pravidelne antikoncepciu dakujem krasne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie, tehotná nebudete. Sliznica pošvy je niekedy citlivejšia a môže pri mechanickom trení, či už vrámci pohlavného styku, dôjsť k zašpineniu. Áno, môže to súvisieť aj s poškriabaním steny pošvy a prasknutím cievky. Nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.