Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,362 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • výtok

  , Autor:

  dobrý deň. beriem antikoncepciu belara mám asi tyzden po menštruácii a vidím hrudky vo svojom vytoku. Je to normálne alebo nejaká choroba?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa objektívne vyjadriť neviem, môže sa jednať o vaginálnu infekciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia stanoví ďalší postup, eventuálne odoberie výter na K+C a nasadí potrebnú liečbu.

Podobné otázky

 • Problém

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu Dienorette a posledné 3 mesiace sa mi v týždni pred pauzou objavuje hnedý výtok a menštruácia. Je to normálne alebo to je nejaký problém. Volala som aj s gyndou ale povedala že to je bežné pri Dienorette ale mne to nesedí. Čo by ste mi radili?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie, či krvavý výtok vyskytovať. Za predpokladu, že tabletky hormonálnej antikoncepcie užívate pravidelne načas, odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antika

  , Autor:

  Dobrý deň beriem antiku a obávala som sa tehotenstva Lebo som zabudla jednu tabletku ale vzala som ju do 12 hodín ale maly sme nechraneny styk dnes mám 4 deň pauzu a mám taki len výtok slabý môže to znamenať tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili zabudnutú tabletku do 12 hodín, účinok hormonálnej antikoncepcie je zachovaný, nemusíte sa obávať. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nemusí krvácanie z vysadenia prejavovať tak intenzívne, ako počas bežne menštruácie. Môže sa jednať iba o pár dňové špinenie, alebo ani to sa nemusí vyskytovať, je to individuálne.

 • znepokojenie

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam hatk Aidee, dnes 16DC. Užívam PRAVIDELNE od 1DC. Pozorovala som na sebe hustý výtok a od včera pozorujem vodnaty ako pri ovulácii a bojím sa že môžem otehotnieť lebo s priateľom mame pohl. styk skoro každý deň a obávam sa že ak prestala hatk chrániť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, pravdepodobnosť tehotenstva je veľmi malá. Hormonálna antikoncepcia zabraňuje ovulácii, s pošvou to ale nič nemá, tá sa správa rovnako, navyše počas užívania antikoncepcie je výtok pomerne častý. Môže sa však jednať aj o vaginálnu infekciu a výtok je jej prejavom. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a odsledujte si to. Pri ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý Deň.
  Po porode som zacala uzivat antikoncepciu dienorette ktora mi nesadla. Gynekolog mi vypisal novu s nazvom karleight. Zacala som ju brat po tyzdni pauze na 8.den ako keby som pokracovala v uzivani starej antikoncepcie. Menstruacia mi prisla na 4.den brania placebo tabletky, trvala tyzden. Hormonanle tablety som uzivala normalne ako ich uzivat mam no odvtedy mam spinenie ktore bolo na zaciatku ruzovkaste potom hnede. Dnes mam uzit uz 6.hormonalnu tabletu ale spinenie pretrvava niekedy ho nemam cely den az vecer je to taky hlienovity vytok sfarbeny do hneda. Moja otazka je moze to byt koli antikoncepcii alebo koli niecomu inemu? Medzi casom som brala aj atb koli zapalu v krvi. Odvtedy som pohlavny styk nemala az do teraz. Druha otazka znie kedze som zacala uzivat novu antikoncepciu po vynechani bola som plne chranena? Alebo sa ucinok znizil? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie môže byť prítomné v začiatkoch užívania novej antikoncepcie. Pokračujte v pravidelnom užívaní aj napriek špineniu. Účinok hormonálnej antikoncepcie je zachovaný pri plynulom prechode z jedného preparátu na druhý.

 • Výtok a bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor, pisem Vam ohladom mojho problemu - beriem antikoncepciu, avsak jednu tabletku som vynechala a v tom case sme mali s priatelom aj pohlavny styk naplno, 12 dni po styku som si urobila test ale vysiel negativny, cize tehotenstvu to nepripisujem - posledne dni mavam kremovy jemne biely vytok, nie je ho vela, avsak boli ma aj podbrusko, take mierne tlaky mam a obcas ma pali pri moceni, myslite, ze moze ist o zapal alebo nejaku pohlavnu chorobu? Sexualneho partnera mam staleho

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je viacero, takto Vám však objektívne neviem bližšie odpovedať. Môže ísť aj o zápal, ak ste mali nechránený pohlavný styk v deň zabudnutia tabletky alebo deň či dva po, tehotenstvo nie je úplne vylúčené, aj keď málo pravdepodobné. Odsledujte si to, pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.