• Môžem cítiť ovulaciu pri užívaní HAK?

    , Autor: Anonym1

    Dobrý deň, vyše 2 rokov užívam HAK Syrmia. Posledne mesiace cítim približne v čase kedy by mala ovulacia nastať (14-16 dní po tom,ako menstruacia zacala) bolesti v mieste vaječníkov, častejšie na ľavej strane,niektorý mesiac na pravej. Krcok je v tom čase hore, je mäkký, aj hlien zodpovedá ovulacii. Je možné že mám ovulaciu aj keď beriem HAK(dvojzlozkovu)? Alebo to môže znamenať že HAK nie je účinná v mojom prípade?Dakujem

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie môžete cíti bolesti v podbrušku, ako aj bolesti vaječníkov, patrí to medzi vedľajšie účinky aj Syrmie. K ovulácii počas užívania kombinovanej hormonálnej antikoncepcii nedochádza. Pri akýchkoľvek pochybnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.