• Posunutý začiatok užívania

    , Autor: aronofska

    Dobrý deň. Chcem začať užívať antikoncepciu, no dnes som už 8. deň cyklu. Viem, že sa začína 1. - 5. deň, no z osobných dôvodov by som rada začala i takto neskôr. Chcem sa opýtať, či je to vôbec možné a či potom rovnako platí, že chránená nie som prvých 7 dní a od ôsmeho dňa už áno. Mám antikoncepciu Yadine. Ďakujem!

    Dobrý deň, z viacerých dôvodov nie je vhodné začínať z užívaním hormonálnej antikoncepcie po doporučenom termíne. Odporúčam ešte tento mesiac použivať mechanickú formu antikoncepcie a následne v prvý deň najbližšej menštruácie začať užívať tablety hormonálnej antikoncepcie.
    Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.