• Karhla

    , Autor: vercajunior

    Dobrý deň, potrebujem poradiť . Chcem sa spýtať či by veľmi vadilo keby miesto posledných dvoch tabletiek lunytty zoberiem dve karhly , respektíve čo by to spôsobilo (mohlo spôsobiť ), keď majú v podstate rovnaké zloženie až na množstvo hormónov. Mením lunyttu za karhlu. Karhlu som brala pred 4 mesiacmi.
    Vopred ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, produkt Lunytta ako aj KarHla vyrába ta istá firma a je to fakticky rovnaká hormonálna antikoncepcia s rovnakým obalom. Úžitim dvoch tabliet KarHly namiesto Lunytty Vám ale v blistri budú tieto dve tablety chýbať, preto by som radšej volil iný spôsob, napríklad vynechanie posledných dvoch tabliet Lunytty, začatie sedemdňovej pauzy a následne pokračovať s novým blistrom KarHly. Poraďte sa s Vasim obvodným gynekológom , ktorý Vám danú antikoncepciu predpísal, ohľadne ďalšieho postupu.