Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,225 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • antikoncepcia

  , Autor: viki927

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať či je možné tehotenstvo, ak antikoncepciu beriem pravidelne a niesom si vedomá ziadnej chyby, menštruácia prišla na tretí den od vynechania antikoncepcie ale len vo forme akehosi spinenia ktore s prestavkami trvalo asi 3 dni.Test som si robila asi 21. den od styku a bol negativny , ale asi 2 tyzdne od konca menstruacie mam nafuknute brucho, naliatejsie prsia a trochu su aj bolave...antikoncepciu beriem asi 6-7 mesiacov.
  Ďakujem
  S pozdravom

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je iba slabé menštruačné špinenie z vysadenia pomerne bežné. Čo sa týka nafúknutého podbruška a citlivejších prsníkov, pripisujem to skôr vedľajším účinkom hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Doplnujuca otázka antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den, ešte mam otázku antikoncepcia Daylette. Začala som ju užívať 1 deň menštruácie.. Som chránená hneď prvý deň alebo až po dvoch TT. Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, začatím užívania Daylette v prvý deň vašej menštruácie ste okamžite chránená pred otehotnením.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den, medzi predpisanim antikoncepcie a jej uzivanim postaci kondom? Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, áno, kondóm je forma bariérovej formy antikoncepcie, je vhodnou formou antikoncepcie v období neužívania hormonálnej antikoncepcie.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, ak si pojdem dat predpísať antikoncepciu, spravi mi odber krvi ci ju mozem uzivat, kde vlastne aj vyluci tehotenstvo. Antikoncepcia sa zacina zvacsa uzivat co pocuvam teda, ked zacne menzes. Lenze medzi prehliadkou a zaciatkom menzesu je 14 dni. Je dobre si dat na tych 14 plus teda este 7 dni menzes nejakú prestavku v sexe aby som nahodou neotehotnela medzi predpísanim anti a zaciatkom jej uzivania? Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, gynekológ Vám nepredpíše antikoncepciu ihneď na prvej prehliadke, ale až prídu výsledky krvi. Počas obdobia neužívania hormonálnej antikoncepcie treba dávať pozor a buď dodržiavať pohlavnú abstinenciu alebo mať chránený pohlavný styk.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás môže zmenšiť účinnosť antikoncepcie riedka stolica raz do dňa. Užívam ju 19 dní.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak sa nejedná o hnačku alebo opakované hnačky do 3 - 4 hodín po užití tabletky hormonálnej antikoncepcie, nemusíte sa obávať, účinok hormonálnej antikoncepcie by mal byť zachovaný.

 • Antikoncepcia a antibiotiká

  , Autor:

  Dobrý deň. Na úvod by som Vás rada pozdravila a zaželala všetko dobré.
  Užívam už viac ako pol roka antikoncepciu Daylette. Pred pár dňami som mala problém s ďasnami, môj obvodný lekár mi predpísal antibiotiká Amoksiklav. Spýtala som sa ho či tieto antibiotiká majú vplyv na antikoncepciu, jeho odpoveď znela že nemajú.
  Chcela by som sa spýtať, či je možné že som tehotná keď k pohlavnému styku prišlo keď som brala 5 deň antibiotiká a antikoncepciu som si dala z nového blistra v poradí 4., bola som presne deň po menštruáciu. Chcela by som sa spýtať, odkedy som
  chránená.
  Vopred ďakujem za odpoveď.
  Pekný deň.
  J.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, Amoksiklav síce môže mierne znižovať účinok antikoncepcie tým, že nabudí pečeň k vyšším výkonom a dochádza k rýchlejšiemu odbúraniu účinnej látky antikoncepcie. Ale Daylette obsahuje vyššie hladiny hormónov, takže oslabenie je malé. Ak ste užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne a od prvého dňa menštruácie, tehotná by ste nemali byť. Ak chcete mať do budúcna na 100% istotu, chráňte sa počas užívania antibiotík ako aj prvých 7 dní nového balenia aj doplnkovo (kondóm). Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.