Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,000 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • HAK a menstruacia

  , Autor: leilams

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či meškanie(alebo sa domnievam) úplne preskočenie menštruácie počas brania antikoncepcie (Belara, teraz 3 mesiac) je normálne.
  Tabletky som brala každý deň na čas, partner sa do mna nikdy nedokončil.
  Môžem byť tehotná, alebo to môže byť spôsobené možno stresom, celkovo toho ako moje telo prijma antikoncepciu?
  Veľmi mi to zožiera hlavu a zbytočne sa nad tým stresujem, pomoc!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas pravidelného užívania antikoncepcie v čase 7 dňovej pauzy by sa mala menštruácia dostaviť. Nemusí to byť menštruácia v pravom slova zmysle, môže to byť od regulérneho menštruačného krvácania až po pár dňové zašpinenie. Niekedy sa môže stať, že sa krvácanie z vysadenia nedostaví vôbec alebo sa oneskorí. Stres je významným faktorom pri užívaní antikoncepcie, môže sa stať, že sa krvácanie z vysadenia nedostaví vôbec, môže to byť aj 3-4 mesiace a potom sa cyklus upraví, je to individuálne, každopádne stresovať kvôli tomu nemusíte. Platí ale, že pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hak a menstruacia

  , Autor: jesi

  Dobrý deň chcem sa opýtať prvý mesiac užívam daylla a včera som dojedla poslednú tabletku a dnes mám krvácanie je možné,že už mám menzes?Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nejedná sa síce o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia. Je to v poriadku. Odsledujte si to. V prípade nejasností alebo ťažkostí kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Absencia menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mám 20 rokov. Vysadadila som HAK a menstruacia sa nedostavila, už je to 5 mesiac. Pred tým sme s partnerom žili sexuálny život no teraz na sex ani nepomyslim. Môže byt spojena strata libida s absenciou menštruácie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa po vysadení hormonálnej antikoncepcie menštruácia nedostavila už skoro pol roka, odporúčam návštevu obvodného gynekológa.
  Áno, strata schopnosti vaječníkov stimulovať tvorbu estrogénov má za následok pokles libida.