• Probiotika

    , Autor: katarina-32

    Dobry den,
    Chcela by som sa opytat ci dane produkty znizuju ucinnost antikoncepcie.
    Ide o tieto produkty:
    1) probiotika
    3)umeocot - je to ocot vyrobeny z umeboshi sliviek a docitala som sa ze maju antibioticke ucinky. Nie som si teda ista ci ovplyvnuju antikoncepciu aj ked asi ide o prirodne antibiotikum

    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, probiotiká účinok antikoncepcie neznižujú, ich mechanizmus ako aj miesto účinku nemá nič spoločné s hormonálnou antikoncepciou. Čo sa týka japonských sliviek Umeboshi, je to asi podobné ako s probiotikami. Asi neexistuje žiadna relevantná štúdia, ktorá by potvrdila alebo vyvrátila účinok na antikoncepciu, ale osobne si myslím, že vplyv na účinok antikoncepcie nemajú.