Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,951 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Predčasna menštruácia

  , Autor: veve1731998

  Dobrý deň. Chcem sa spýtat, užívam antikoncepciu prvý mesiac a ešte mi ostávajú tri tabletky v blistri a už som dostala menštruáciu (čiže tri dni pred ,,pauzou" ) a neviem ako mám v uživaní pokračovat. Mám ju normálne dobrať a potom 7 dni pauza a odznova alebo mám prestat hned a už začat počítat tých 7 dní,aj ked som blister ešte nedobrala. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pokrčaujte normálne, ako by ste nekrvácala, čiže doberte tabletu , dajte si pauzu a násldne pokračujte
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Predčasná menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 20 rokov a 2.mesiac beriem pravidelne každý deň antikoncepciu Leverette. Doktor mi povedal, že mám ju začať brať od 4./5. dňa menštruácie, aby som nemala krvácanie mimo cyklu. Lenže už druhý mesiac mi príde menštruácia o 4 dni skôr, napriek tomu, že ešte nezačnem užívať placebo tabletky. Má daná antikoncepcia tým pádom znížený účinok? Alebo sa mi cyklus po čase upraví? Mám aj napriek tomu postupovať tak, ako doteraz? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prvá tabletka hormonálnej antikoncepcie sa najčastejšie odporúča užívať v prvý deň menštruácie. Hlavne v začiatkoch užívania sa môže vyskytovať krvácanie prakticky počas celého cyklu. Za predpokladu, že beriete tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, je účinok antikoncepcie zachovaný. Po čase sa môže situácia upraviť. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Predčasná menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, predvčerom som zvracala a preto som si nezobrala tabletku lebo mi to prišlo zbytočné ak by som ju vyzvracala. Viem, že nie som tehotná mala som žalúdočné problémy a dostala som antibiotiká. Dnes sa mi spustila menštruácia aj keď som si včera tabletku dala. Mám tam ešte asi 7 tabletiek a neviem, či ich mám dobrať alebo nie a moj gynekolók kvôli pandémii nerobí. Čo mám prosím robiť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že ste mali na mysli hormonálnu antikoncepciu. Užite dve tabletky antikoncepcie naraz a pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Predčasná menštruácia

  , Autor: Michaela116

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať dnes som dostala menštruáciu a v balení mám ešte dve tabletky mám ich dobrat alebo ich už vynechať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek príchodu menštruácie doberte danú dávku antikoncepcie.

 • Predčasná menštruácia

  , Autor: kiki526

  Dobrý deň,
  Užívam antikoncepciu Dienorette 3. mesiac. Vždy som mala veľmi nepravidelný cyklus a ešte k tomu aj cystu na vaječníku. Cysta mi po dvoch mesiacch užívania zmizla. Prvé dva mesiace som dostávala menštruáciu pravidelne v dnoch "pauzy" no tretí mesiac som ju dostala 5 dní pred danou "pauzou" čiže ešte počas užívania tabletiek. V užívaní som pokračovala ďalej ako som mala aj napriek predčasnej menštruácii.
  Tabletky vždy beriem pravidelne, nikdy som žiadnu nevynechala, neužívala som antibiotiká ani nezvracala.
  Chcela by som sa opýtať čo by mohla byť príčina predčasnej menštruácie, či to znamená že antikoncepcia nebola účinná a či mohlo dojsť k počatiu. Po dohode s lekárkou som sa rozhodla tento mesiac koli predcasnej menstruacii vynechat pauzu a pokracovat v ucivani dalsieho balenia aby som predišla ako keby tej mojej "skutocnej" menstruacii ktora mala prist neskor. Tak som načala dalsi blister no už je to 4 den čo ich užívam a stále krvácam. (čiže krvácam už 9 den) Poprosila by som vás o radu ci je to normálne, ci to neznamená nejaký zníženy ucinok HAK, ci mam počkat alebo neviem. ďakujem pekne. Dúfam že ste to z toho nejako vyrozumeli.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak ste užívala správne , tak účinok by znížený nemal byť, avšak možno nie je antikoncepcia v dostatočnej dávke, keď pri nej krvácate
  pokračujte v užívaní a ak by krvácanie neprestávalo, vyhľadajte lekára
  s pozdravom

 • predčasná menštruácia

  , Autor: ivet123

  Dobrý deň ja by som sa chcela spýtať užívam antikoncepciu MISTRA už viac ako pol roka a toto sa mi teda ešte nestalo a som dosť z toho mimo.
  Ide o to, že mám ešte 5 tabletiek plus ešte 3 dni takže mám este necelý týždeň čas do krámov a už mám menštruáciu ... neviem čo sa deje mám skočiť za svojím lekárom ? táto menštruácia je predčasná ... a dosť bolestivá a antikoncepciu beriem na čas rovnako a s priateľom som mala styk tak 4 dni do zadu .... ale vždy si dávame pozor

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  niekedy môže byť krvácanie i počas cyklu i pri HAk z rôznych príčin, vzhladom na to, že užívate už dlhšiu dobu, nemalo by sa to stávať,
  vyčkajte do ďalšieho cyklu, užívajte normálne
  a keby sa situácia opakovala vyhľadajte lekára, či krváanie nemá inú príčinu, prípadne zmenu HAK
  s pozdravom