• Antikoncepcia

    , Autor: sebikaivik

    Ahoj Leni, mám otázku. Som 7 mesiacov po pôrode, dojčím. Asi cca. pred mesiacom som začala krvácať, kedže som si myslela že sa mi obnovuje cyklus, začala som brať antikoncepciu - Desirett. Krvácanie však trvalo iba 2dni. Po asi 10 dňoch užívania som začala zase krvácať opäť, tentokrat je to už 8 deň a krvácanie je ešte stále dosť silné. Viem že sa cyklus musí trocha utriasť, ale cca v rovnakom čase ako som začala užívať HAK tak som objavila na tele žihlavku - vyražky, ktoré poriadne svrbia. Môže to mať súvis? Môže byť že to krvácanie aj žihlavka su reakcia? Mam ešte tyžden do dobratia balenia, mam ho dobrať, alebo radšej ukončiť? To že tá žihlavka je reakcia si myslím hlavne preto, lebo HAK užívam večer a ráno vstavam obsypaná. Do večera sa to ukľudní, no niekedy musím vziať až Zodak, čo robím veľmi nerada keďže dojčím. Vyhádzaná som na celom tele okrem prs. Je to divné, neviem si dať rady. Ďakujem za odpoveď. Katka N. z KE :)

    Ahoj Kati,
    žihľavka resp. kožná reakcia je veľmi pravdepodobne alergická reakcia na niektorú zo zložiek antikoncepcie, preto by som neodporučila v jej užívaní ďalej pokračovať. Je samozrejme možné s odstupom času vyskúšať iný preparát pre dojčiace ženy (Cerazette, Azalia). Čo sa krvácania týka je naozaj potrebný určitý čas kým sa telo počas dojčenia na antikocepciu adaptuje. Krvácanie teda v tomto prípade nie je problém, a do pár týždňov by to bolo v poriadku, no v prípade alergie je nutné túto antikoncepciu vysadiť.
    Pozdravujem :)