• tráviace problémy

    , Autor: sandra214

    Dobrý večer, chcem sa opýtať, v pondelok, teda 23.12 som začala užívať HAK Belara. Doteraz som mala tráviace problémy, s ktorými som chodila po doktoroch, taktiež brala rôzne antibiotiká. Už približne mesiac som bez liekov. Belaru beriem každý večer o 21:00 a hnačka alebo vracanie sa u mňa neprejavuje. Riedka stolica však býva iba počas dňa, no stále je to minimálne 12-15 hodín po vzatí tabletky. Ak by som náhodou mala črevné problémy, no žiadne hnačky a vracanie, je ohrozená, znížená účinnosť? Mám mať strach, že ak budem mať pohl.styk s priateľom, otehotniem? Ďakujem

    Dobrý deň,
    bohužiaľ v tomto prípade sa bezpečnosť antikoncepcie nedá 100 % predpokladať, aj keď je menej pravdepodobné, že by účinok zlyhal, vo vašom prípade ak tehotenstvo neprichádza do úvahy bolo by lepšie sa chrániť bariérovou antikoncepciou (kondóm).