• Oneskorená tabletka

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň. Chcem sa spýtat, vo štvrtok 28.11. som zabuda užit tabletku vo zvyčajnom čase a to o 17:00, uzila som ju v piatok 29.11. ráno o 6:30, cize po 12nastich hodinách. bolo to v tretom tyzdni. Balenie konci v pondelok 2.12. a v utorok by mala nastat 7dnova pauza. Doteraz som vsetky tabletky užívala spravne az na tuto jednu oneskorenu. CHcem sa teda spytat, ci si mám po dobrati balenia cize v utorok uz urobit 7dnovu pauzu a potom prejst na nové balenie, alebo mam pokracovat v uzivani tabletiek bez 7dnovej pauzy. taktiez som včera mala s priatelom pohlavny styk bez nejakej doplnkovej ochrany. teda viem ze antikoncenpcny ucinok moze byt znizeni, ale chcem sa este spytat ze ak som brala teraz dva mesiace tabletky bez pauzy ci je ucinok antikoncepcie velmi znizeny tou oneskorenou tabletkou.. dakujem pekne za odpoveď na moje otazky

    Dobrý deň,
    je to presne na hrane, teda je otázne či je antikoncepčný účinok zníženy. Ak je však pre vás neprípustné otehotnenie, musíme k tomu pristupovať zodpovedne a nenechať nič na náhodu. V tomto prípade by som odporučila pokračovať v ďalšom balení bez sedemdňovej pauzy, aby sa opätovne navodil antikoncepčný učinok. Šanca na otehotnenie je síce malá, no nedá sa 100% vylúčiť.