Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,714 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • antikoncepcia

  , Autor: zuzanna31

  Dobrý den pani doktorka, chcela som sa opýtat, že ak som vynechala tabletku dienorette a potom som v jeden den zobrala dve tabletky a po dobratí balenia som nedostala menstruaciu pricom vzdy som dostala je to normálne? Pohlavny styk som sice mala ale partner použival aj kondom mozem by tehotna? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pri vynechaní tabletky na viac ako 12 hodín existuje vždy riziko oplodnenia. Urobte si tehtoenský test. Na druhej strane po určitom čase užívania antikoncepcie u niektorých žien nedochádza k menštruacii.

Podobné otázky

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor antikoncepciu užívam už takmer 2 roky. Posledné 3 mesiace sa ale môj cyklus začína správať inak. Pred troma mesiacmi som menštruáciu nedostala, na další mesiac meškala o deň viac ako obvykle no bola celkom normálna, nebolo to žiadne spinenie. Minuly mesiac ale menstruacia opäť prišla o deň neskôr ako obvykle ale bola opäť veľmi slabá, trvala 2 dni a bolo to skôr take spinenie. Chcem sa spýtať či si myslite že by mohli ísť o tehotenstvo. Nemám žiadne nevoľnosti, žiadne zmeny nálady, chute jedine čo tam mám väčšie podbruško ( menštruáciu mám rátať až o 2 týždne ). Tabletky som užívala vždy načas.... chcem sa spýtať či to je normálne :)) vďaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je to pomerne bežné. Ak sa krvácanie z vysadenia dostaví o deň skôr či neskôr, je to úplne v norme. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • antika

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela som sa opýtať či je možné aby mi bola predpísaná hormonálna antikoncepcia aj keď som ešte panna a či sa predpisuje aj iná forma ako tabletky, napríklad či je možné dať si zaviesť teliesko aj v pomerne nízkom veku (18)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste ešte nemali pohlavný styk a nemáte deti, vnútromaternicové teliesko sa nezavádza. Vhodnejšia je bariérová antikoncepcia (kondóm) alebo tabletky hormonálnej antikoncepcie.

 • Vexya

  , Autor:

  Dobrý deň. Antikoncepciu užívam od januára 2019. V júli 2019 som mala naposledy menzes, v auguste špinenie. Zaujímal by ma názor druhého odborníka či je to v poriadku pri tejto antikoncepcii ? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, chýbanie menštruácie pri užívaní hormonálnej antikoncepcie je pomerne častý jav. Hormonálna antikoncepcia blokovaním ovulácie blokuje aj produkciu hormónov estrogénov a gestagénov v ováriu, pri ich chýbaní sliznica maternice nerastie tak ako normálne počas menštruačného cyklu, a teda krvácanie z nej môže byť slabšie, pri úplne tenkej výstelke maternice môže až chýbať. Preto sa antikoncepcia využíva aj liečebne, na zmiernenie silného menštruačného krvácania. Chýbanie menštruácie pri pravidelnom užívaní tabletky je teda úplne v poriadku, nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vysadenie

  , Autor:

  Dobrý deň chcel/a by som sa opýtať či môžem vysadiť antikoncepciu konkrétne Mistru? Mám pcos a kvôli tomu ju beriem lenže som transgender ale rodičia o tom nevedia ale vedia, že beriem antikoncepciu. Ako to mám riešiť? Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálnu antikoncepciu vysadiť môžete prakticky kedykoľvek. Čo sa týka sexuálnej orientácie alebo sexuálneho cítenia, antikoncepcia s tým nič nemá.

 • Antikoncepcia - dodanie k otázke

  , Autor:

  Tabletky budem brať 3 týždne a potom týždeň pauza. Mala by som dávať pozor aj cez tu pauzu ak budem mat pohlavný styk? Alebo je to v poriadku a nemusíš sa báť že budem tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas sedemdňovej pauzy za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie budete tiež chránená.