• môžem byť tehotná

    , Autor: petrass

    Dobrý deň
    Chcela by som sa opýtať či môžem byť tehotná, keď som mala nechránený pohlavný styk na 6. deň užívania HAK Cerazette. Tabletky užívam už 6 mesiacov, ale pred týmto novým balením som mala asi 7 dňovú prestávku v užívaní. Ešte dojčím.
    Za odpoveď vopred ďakujem

    Dobrý deň,
    po 7 dňovej pauze tejto antikoncepcii je to podobné ako keby ste začínali s užívaním antikoncepcie po prvýkrat. Preto na 6 deň ste nemuseli byť ešte plne chránená. Aj keď je pravdepodobnosť relatívne malá, že by ste otehotneli, určíté riziko jednoznačne existuje.