• Rada

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň, mám 22 rokov a po trojročnej pauze som začala užívať antikoncepciu Chloe z dôvodu nedostaku ženských hormónov a prebytku androgénov. Nasadila som ju v prvý deň menštruácie po ukončení menštruácie som mala dva dni pokoj a začalo sa mi intermenštruačné krvácianie, ktoré trvá už piaty deň, chcela by som sa opýtať, že ako dlho toto krvácanie môže trvať prípadne či je to normálne, že to trvá takú dobu. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    takéto intermenštruačné krvácanie alebo špinenie sa môže po nasadení kontraceptív vyskytnúť počas takzvaného adaptačného obdobia, ktoré trvá približne 3 cykly. Ak sa to po 3 menštruáciach neupraví je vhodné vyhľadať lekára a zvážiť po vylúčení iných príčin nasadenie iného preparátu.