Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Budi sa v noci

    , Autor: Melina66

    Dobry den, maly ma 15m. a spi s nami v jednej izbe ale v postielke aspon spal do teraz za posledny mesiac stale v noci vstaval a plakal ako keby sa bal pretoze ked uz bol plac neunosny zobrali sme ho k sebe a pekne zaspal s nami... vecer ho dam o pol 9 do postielky a o 9 uz spi niekedy zaspi sam a niekedy treba pri nom stat ale zo zaspavanim problem nieje no okolo 1-2 rano sa zobudi a nechce uz spat stale rozprava alebo place chce sa hrat atd. Ja uz nezvladam situaciu kazdu chvilku totiz budem rodit a neviem ci je to nasledok tehotenstva alebo nejakeho ineho problemu dnes sme hore uz od 1:40 je 5 a on nema ziaden naznak unavy som uplne hotova prosim vas poradte mi

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Dobrý deň,
    spánok je komplexná vec a vstupuje do nej mnoho premenných, ako sama píšete, môže sa to týkať aj príchodu súrodenca, čo deti silne spracovávajú. Môže ísť tiež o pragmatické veci ako zmena potreby spánku, zmena denného režimu, alebo rast zúbkov a podobne. Ak sa však prebudí a nevykazuje známky únavy, môže pomôcť úprava spánkového režimu vrátane denných spánkov (znížiť počet spánkov, zmeniť dĺžku) alebo času ukladania na spánok. V prípade, že máte možnosť, vyhľadajte spánkovú poradkyňu, ktorá vám pomôže vytvoriť spánkový režim “na mieru”, alebo skúste sama iné nastavenie cez vnímanie signálov únavy svojho dieťatka. Pred príchodom súrodenca bývajú takéto ťažkosti ceste, avšak veľmi vyčerpávajúce. Skúste si dopriať aj vy denný spánok, kde syn spi. Držíme palce!