Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • prolaps

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  prosím vás o radu.Asi už od 20.tyždna tehotenstva ma trápi bolesť v pošve,aj pohlavný styk začal byť pre mňa bolestivý.Aj počas dňa pociťujem niečo ako tlak na stenu pošvy,nemože sa náhodou jednať o prolaps(vaginalny)?O bolesti som sa zmienila mojmu gynakológovy,ale tvrdil že je všetko v poriadku.Mam 29 rokov a som prvý krát tehotna,obézna nie som.
  Veľmi vam ďakujem

Podobné otázky

 • lieky v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,som po dvoch potratoch a teraz som v 14tt tehotenstva,chcem sa vás opýtať či môžem brať lieky anopyrin,ktoré mi predpísala hematologička,lenže na príbalovom letáku som čítala,že by sa v tehotenstve vôbec nemali brať aj lekárnička mi to povedala,tak teraz neviem ako postupovať,nerada by som bola aby to uškodilo plodu,a mám ísť aj za svojim kardiologom lebo mám prolaps a mám sa s ním poradiť,ale to idem až o 2 mesiace.myslíte ked tie lieky nebudem brať bude to horšie?hematologička mi ich predpísala kvôli tým dvom potratom,len výsledky prvé mi vyšli pozitívne a druhé negatívne na syndrom antifosfolipidový.dakujem za radu.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  anopyrín je účinný liek pri niektorých prípadoch opakovaných potratov, lekárnička sa k tomu nemá čo vyjadrovať. Ak je to indikované, anopyrín by ste mala užívať.

 • beta hemolytický streptokok

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som v 9 tt. a už mesiac, ak nie viac, mám pozitívny výter z hrdla na beta hemolytického streptokoka. Stále ma trápia subfebrílie max. do 37,3. Gynekológ mi antibiotiká zatiaľ neodporúčal, radšej vraj až po ukončení prvého trimestria, ak to bude potrebné . . . No obvodná lekárka trvala na tom aby som brala Zinat / na penicilin som totiž alergická /, keďže som po úspešnej ablácii supraventr. tachykardie a mám prolaps mitrálnej chlopne 1. st. s výskytom extrasystol. Zatiaľ atb. neberiem na odporučanie gynekologa. Obávam sa či tento typ streptokoka a subfebrílie neublížia mne a plodu viac ako keby bola zahájená atb. liečba. Neviem sa z toho vystrábiť a to som už vyskúšala skoro všetky v tehotenstve povolené recepty . . . Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  subfebrílie sú v tehotnosti normálne, je to reakcia na progesteron. Zinnat je bezpečný v celej gravidite, ak je ho potrebné podať, može sa.
  Streptokok v hrdle plod neohrozuje.