Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • hypervascularizacia placenty

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den,

  Pred dvomi dnami mi lekar zistil hypervascularizaciu placenty. Vysvetlil mi ze to moze byt sposobene toxoplazmozou alebo trombofiliou. Hned mi bral krv na Toxo a vysledky budu na buduci tyzden. Vekmi sa bojim, som tehotna v 18tt a podarilo sa mi otehotniet prirodzenym sposobom aj napriek mojej diagnoze Syndrom polycystickych ovarii, moje tehotenstvo prislo este skor ako mi stihol lekar spravit testy ci mam poruchu genu MTHFR... do 13 tt som uzivala duphaston a femibion 800 a od 13tt uzivam femibion 400, magnezium galvex 2x denne a uzivam vitamin C aby som predisla chripkam.
  Strasne sa bojim ze ide o toxoplazmozu...Prosim Vas vedeli by ste mi nieco blizsie povedat o tejto poruche...som dost nestastna a ani nedokazem pozitivne mysliet. aby som nezabudla AFP som mala zvysene 58.5 a betaHcG 78000, v nemocnici mi brali kontrolny odber na betaHcG kvalitativny a kvantitativny a vysiel mi 31000. ja mam 26 a manzel 32 rokov.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  DObrý deň,
  nikdy som o niečom takom nepočul a ani v najmodernejších učebniciach, ktoré mám k dispozícii o ničom takom nepíšu, preto si myslím, že to nič nebude.
  Inak nechápem čo Vám to prevádzajú za experimenty, hodnoty AFP a HCG sú nezaujímavé, doležité je aby počítač vypočítal individuálne riziko.