Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
  • hypertyreóza a dojčenie

    , Autor: Registrovaný používateľ

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či môžem dojčiť 3. mesačné bábätko, keď mi diagnostikovali hypertyrerózu? Namerané hodnoty TSH menej ako 0.01 a FT4 29,5. Lieky na túto chorobu ešte nemám, čakám na výsleky krvi z protilátok.
    Zároveň sa chcem opýtať, aký problém by predstavovala táto diagnóza v tehotenstve?
    Môže táto diagńóza súvisieť s vyčerpanosťou ,stresom a nedostatkom vyváženej stravy vo forme vitamínov? Kvôli synovi,ktorého dojčím som prestala jesť veľa zeleniny a ovocia , pretože ho trápia koliky.Ďakujem. Andrea

    Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

    Dobrý deň,
    určovať hladiny hormónov štítnej žľazy a v tehotnosti je veľmi ošemetné, pretože ich hladina je ovplyvnená a výsledky sú skreslené, uvidíte, že budú po odstavení hladiny v norme. Nič to neohrozuje.