Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • tvrdnutie brucha?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.Včera večer som po malej potrebe mala na papieri krv slabo rúžovú,následne som bola na pohotovosti a pán doktor po vyšetrení mal na rukavici tiež iba slabo rúžovú farbu.pichli mi kanavit a išla som domov.Dnes na poradni mi doktor povedal že mi tvrdne brucho a vypísal na PNku.Ja som to tvrdnutie skosi nespozorovala skôr iba vtedy ak mi treba močiť.Neotváram sa a pohyby cítim dosť intenzívne som v 22tt.Chcela by som Vás poprosiť o váš názor či to môže nejako ohroziť moje dieťatko.dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  áno K vitamín je liek, ktorý zachráni tehotnosť.
  Ak máte potratiť tak žiadna liečba nepomože. Najmenej K vitamín, to je už nehoráznosť, že niekto podáva takéto nezmysly.
  Odpočívajte, a uvidíte.

Podobné otázky

 • kontrakcie?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,som v 17td tehotenstva a posledné dni pociťujem hlavne večer občasné akoby sťahovanie spodnej časti bruška,som druhorodička ale tento pocit nepoznám,môže to byť tvrdnutie brucha?kontrakcie?užívam Callibrum baby a kys.listovú ,samotné magnézium zatiaľ neužívam.Zataiľ necítim ani pohyby plodu,mám sa znepokojovať?.ďakujem.