Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • dojčenie a próblémy

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,

  chcela som vás požiadať o radu.Mám 3týždňového synčeka , ktorého dojčím.S počiatku som mala bradavky celé kravavé a aj malý ked papal a potom mi vyvrátil mliečko aj s krvou ale to sme nejako zvládli.ľavý prsník mám celkom v pohode ale pravý má v kuse tak akoby štípal alebo akoby mi niekto tam rezal so žiletkou - tá bolesť je hrozná a to nehorím aké to je ked sa malý prisaje,mnoho krát mi tečú aj slzy.môžete mi poradiť čo sa s tým dá robiť - tá bradavka vyzerá ako keby tam bola prasklina.ešte natieram si to kalciovou masťou ale to je tak že si to natrem a o chvíľu už si to utieram aby malý mohol papať.Treba stále tú masť utierať dole alebo to možem nechať tak ked ide malý jesť?
  Ďakujem pekne a čakám na vašu odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vhodná je konzultácia laktačnej špecialistky, ktorá by zhodnotila techniku kojenia, je možné, že robíte niekde pri kojení chybu, prsia by nemali bolieť.
  Masť je vhodné odstrániť, aby sa dieťa mohlo prisať.