• Myom 12 cm

    Dobrý deň, pán doktor

    som v 6 tt a lekár mi zistil myom na zadnej stene maternice o veľkosti 12 cm. Povedal, že to bude veľmi rizikové tehotenstvo a nemusí skončiť dobre. Je podľa Vás možnosť donosiť zdravé dieťatko? Do akej doby hrozí riziko potratu?
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    závisí na uložení myomu a uložení plodu. Máte vyššie riziko potratu a predčasného porodu, aj krvácania po porode.
    Myom može v gravidite narásť a možete mať z neho bolesti brucha.
    Rovnako može tvoriť prekážku pri porode.