• clostibegyt a pregnyl

    Dobrý deň pán doktor
    S manželom sa snažíme o dieťa už rok a 6 mesiacov. Doktorka mi po vyšetrení hormalného profilu, ktorý bol v poriadku a manžela na spermiogram, ktorý bol tiež v norme, navrhla folikulometriu. Zistila, že mi nie v každom cykle dozrievajú folikuly a nasadila mi clostibegyt a následne pregnyl. Po clostibegyte folikuly narástli, ale napriek podanému pregnylu nepraskli. Po 2. dávke clostibegytu a podaní pregnylu mi robila sono v 23 DC s týmto záverom: uterus normalnej veľkosti a tvaru, endom. 10 mm, LO 4,51x2.51 s hrubostennym takmer anechogenným útvarom o priemere 2,73 s nehomog. obsahom, PO 5,70x2,61 s cyst. hehomog. útvarom o priemere 3,02, v c. Douglasi voľna tekutina 2,71cm, stlpec. Aký je Váš názor na sono a odporučanú diagnostickú laparoskopiu laparoskopiu.

    Dobrý deň,
    pár označujeme ako neplodný, ak sa mu rok nepodarí otehotnieť (SPRÁVNEJŠIE 2 ROKY). Takže všetky vyšetrenia sú zbytočné a je veľmi smutné, že ich hradí naše spoločné poistenie, lebo zdravému páru trvá rok až dva, kým otehotnie.
    Takže stačí zdravý životný štýl, ak máte nadváhu úprava hmotnosti a do roka ste tehotná, pri laparoskopii, rovnako ako pri každej operácii sa dá umrieť.