Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
16,958 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Nerastú mi vajíčka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň doktor chcela by som sa spýtať s manželom sa pokúšame o dieťa už 3roky. U gynekológovi som išla po roku na vyšetrenie aby zistil prečo nemôžem otehotnieť. Výsledky ukázali že mi nerastu vajíčka. Bola som na laparoskop ii. Prešlo rok a nič. S manželom sme navštívili sanatórium pre liečbu neplodnosti v Košiciach.Po všetkých vyšetreniach zistil ,že chybne sme obaja. U manžela zistili,že ma malo spermii okolo 20 miliónov.Doktor nám povedal ,že jedinou možnosťou je umele oplodnenie (IVF). Vyskúšali sme a oplodnenie sa nepodarilo. Nepodarilo sa to ani po druhy krát. PO troch mesiacoch som bola za gynekológom spýtať sa či sa dá ešte niečo urobiť. Navrhol nám aby sa išiel manžel vyliečiť. Navštívili sme urológa - urobil mu všetky vyšetrenia a povedal,že sa to dá liečiť. Nasadil mu tabletky PROVIRON. Aby mne narástli vajíčka predpísal mi glostibegyt a mam užívať FEMIBION. Moja otázka na Vás je či môžem otehotnieť a či mi Femiboin pomôže. a aká šanca je že otehotniem Čí mam skúšať alebo nie. Vopred vám ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  úspech uvedenej liečby je pochybný, samozrejme je teoretická šanca, že sa Vám to podarí, ale osobne si myslím, že najvačšiu nádej Vám poskytuje IVF.

Podobné otázky

 • otázka na Vás

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň doktor chcela som sa spýtať mam problém nerastú mi vajíčka doktor mi predpísal glostibekyt. na ultrazvuk som išla o dva týždne na kontrolu doktora som sa spýtala či mi začali rasť po tabletkách vajíčka či sa niečo zmenilo doktor povedal že nič. Doktor mi poradil aby som brala femibion. Moja otázka je čí sa okrem glostibekytu nedá inými tabletkami alebo injekciami vyliečiť aby mi začali rasť vajíčka. Okrem toho problému som zdravá všetko mam poriadku len mi nerastu vajíčka. Za odpoveď Vám budem vďačná ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v prvom rade by bolo vhodní zistiť príčinu, prečo nerastú. Vhodné je genetické, endokrinologické i metabolické vyšetrenie.
  Ak by sa jednalo o genetickú príčinu, tak v tom prípade sa žiaľ nedá pomocť, ostatné stavy sa liečia podľa príčiny.