• dobrý večer

    , Autor: Kikakika1003

    takže sa nemusím obávať že deti mať nebudem ? môj gynekológ my vysvetľoval ze obal ten cysty da prec a krv vysaje takže ani to my nemôže sposoboť neplodnosť ? alebo aj keď mi zobere časť z vaječníka ? tiež mi to nebude spôsobovať neplodnosť ?

    Dobrý deň,
    endometrioza samotná je častejšie spojená s neplodnosťou. Operácia je súčasťou riešenia, dôležitý je aj rozsah ochorenia a postihnutie druhého vaječníka. Samotná operácia neplodnosť nespôsobuje.

  • Tehotenstvo

    , Autor: Ivon94

    Dobrý večer . Chcela by som sa spýtať minulý rok v septembri som potratila v asi desiatom týždni. Potom sme chvíľu počkali a v januári som potratila asi v štvrtom týždni. Dr mi zistila ureaplazmu brali sme antibiotika 20 dní. No od druhého potratu mam bolesti v bedrovom kĺbe a akoby unik moču . Zistila mi aj znížené amh ibaže mi nejde do hlavy že som dosť rýchlo otehotnela . Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ureaplazma určite nerobí spontánne potraty v prvom trimestri, v súčasnej dobe sa považuje za normálnu súčasť pošvovej flory. Okrem toho ten "potrat" v 4. týždni, zrejme sa jednalo iba o tzv. chemickú graviditu, kde bol iba prechodne pozitívny tehotenstký test, takmer polovica takýchto tehotností sa potratí, lebo sa náhodne nestretlo zdravé vajíčko so zdravou spermiou.
    Nerozumiem dôvodu, prečo niekto vyšetruje AMH pri potratoch, je to drahé vyšetrenie a absolútne nič nehovorí, práve naopak prináša absolútne nepoužitelné informácie o pacientovi.
    Takže nič neriešte, normálne otehotnite, jediné čo možno zvážiť je podpora progesteronom na druhú polovicu cyklu, inak nie sú potrebné opatrenia. Čo sa týka bolestí bedrového klbu a úniku moču, nevidím žiadnu súvislosť. Jedine, či náhodou nemáte myom na maternici, ktorý by mohol spôsobovať oba problémy, ale verím, že ste bola riadne vyšetrená.

  • Tehotensto

    , Autor: Andersomova

    Dobry večer chcem sa spytat na vaš nazor.
    Pred 11 mesiacmi som otehotnela z manželom prirodzene bez problemov a 12 tyždni to skončilo
    Babetku prestalo byt srdiečko
    Od vtedy neviem otehotniet gynekolog mi spravil višetrenie vajička mi dozrievaju chodim na folikometriu aj clostybegitom sme skušali a nič.troška 1 hormon mam nizki progrestoron mislyte že to može byt pričina?
    Manžel si dal višetrit spermiogram ale ne ma velmi dobre hodnoti.
    Tu vam pošlem visledki ako to hodnotite ani diagnozu neviem čo to znamena
    Ej-ph 8
    Objem.0.4ml
    Pohyblivost,50%
    Tažnost.0 mm
    Početnost.2 mil .ml
    Lekocyti.Hojne
    Prosim vas pan doktor čo vaš nazor na take visledki možem otehotniet stakimi visledkami aka je to diagnoza?

    Dobrý deň,
    dobrá správa je, že sa Vám už podarilo raz otehotnieť, hoci to skončilo potratom.
    Príčin, prečo sa Vám teraz nedarí môže byť viac, takto sa to nedá presne stanoviť. Odporučil by som ešte pol roka skúšať, pohlavné aktivity sústrediť na cca. 12. deň po menštruácií, a samozrejme zdravý životný štýl.
    Ak sa Vám nebude pol roka dariť, bude potrebné zvážiť nejakú liečbu, to Vám odporučí Váš lekár.

  • otazka?!?

    , Autor: ivuska2463

    Dobrý večer pán doktor, ja sa chcem informovať....10.12.2010 som potratila bábo a do 29.4 som mala antikoncepciu po potrate ARTIZIU po nej som mala 30DC dvakrát po sebe..PM bola 27.6 a dva dni predtým som mala len taký slabý hnedkastý výtok kým sa menstrua.rozbehla, takže to ani neratam a skončila 3.7, potom som mala od 9.-11.7 len také špinenie bolo tam trošičku krvi ale len ked som išla na wc inak to bolo hnede inak som nemusela použiť ani vložku ani intimku, potom som mala od 16-19.7 tiež len také slabé hnedkasté špinenie ale musela som už použiť intimku...kedže tie cykly boli 30 dnové tak mi neviete poradiť čo sa deje že kedy dostanem menštruáciu lebo zatial nedošla...môžem byť tehotná?test som nerobila a nijak sa nechránime..................ďakujem

  • ureoplasma

    dobry vecer, chcela som sa vas opytat, manzel dobral antibiotika doxybene, bral ich na ureoplasmu, tie iste som brala aj ja, ja som sa toho zbavila a manzel ide na vyter z moc. trubice, bral ich 3 tyzdne a po dobrati sme mali mat 4 tyzdne chraneny styk, musime este cakat? alebo uz ho mozme mat, lebo z vyteru budu vysledky az o 2 tyzdne, zda sa mi to dlha doba, dakujem velmi pekne

    Dobrý deň,
    možete mať styk, ale ureaplazmy sa možu vráti´t, nie je také jednoduché ich vyliečiť, okrem toho nie sú jednotné názory, či vlastne sposobujú nejaký problém.