Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,138 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Potrebujem poradit

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor, mam 27 rokov, 5 rocnu dceru, som rozvedena, s duhym partnerom sa chceme teraz vziat, zijeme spolu uz cez 4 roky, v podstate tesne po tom ako sa malicka narodila (jej otec nas po porode opustil). O dietatko sa intenzivne pokusame uz skoro cely rok a nic. Bola som u lekara a ten nevidi ziaden problem z mojej strany. Mam svojho druha poslat na vysetrenia alebo mame najprv skusit nejake lieky, a ake? vobec s tym nemam skusenosti. Dakumjem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  DObrý deň,
  doporučuje sa skúšať rok až dva a až potom začať pátrať po príčíine. Ani Vaše jedno dieťaťko ešte neznamená, že ste plne plodná a preto sa tomu dáva čas, aby sa využili na 100% vaše spontánne možnosti. Okrem toho prvé dva roky a liečbou nezvyšuje pravdepdoobnosť otehotnenia.
  Preto sa nestresujte a naďalej to skúšajte. Určite je základným predpokladom Vaše ideálna hmotnosť, zdravá životospráva, nefajčiť, nestresovať sa.
  Ak sa Vám po roku plného snaženia pri dosiahnutí uvedených podmienok nezadarí, navštívte poradňu pre neplodné páry.