• ovulácia

    Dobrý den pán doktor!Ja by som sa Vás chcela opýtat,že kedy je žena plodná.Čiže kedy mám plodné dni?Ako sa to vypočíta?
    Dakujem

    Dobrý deň,
    ovulácia býva v strede cyklu, teda okolo toho 12,-14. dňa. Spermie žijú v tele ženy 3 dni, takže k oplodneniu može prísť od cca. 9.-14. dňa cyklu.
    Avšak aj dobrý orgazmus može ovuláciu urýchliť, okrem toho majú na ovuláciu vplyv aj iné faktory.