• moze mi to pomoct k otehotneniu?

    Dobry den pan doktor smanzelom sa snazime splodid dietatko,bola som na vysetreniach zobrali mi krv na hormony vysledky boli dobre,potom mi robili sono ci nemam vajecniky zvacsene alebo neaky iny problem a nemala som,doktorka mi poradila kupit si tabletky baby plan a zdravo sa stravovat,no stale sa nedari,nakoniec mi povedala ze ak sa nebude darit mam ist na prefuk vajcovodou,na sone jej to neukazalo?ze treba ist na prefuk?Potom mi este povedala,ze mozme ist s manzelom na spermiogram,aby sme aspon ako tak vedeli ci sme v poriadku a ze mame byt vpohode a mysliet pozitivne co mame podla vas robit?Ako prebieha ten prefuk boli to,bola by som dlho vnemocnici?Dakujem vopred

    Dobrý deň,
    1. prefuk vajcovodov sa už nerobí, robí sa ultrazvukové vyšetrenie priechodnosti pomocou kontrakstnej látky, vyšetrenie však má spornú výťažnosť, na obyčajnom sone sa to nezobrazí
    2. spermiogram má byť prvým vyšetrením
    Ale všetky opatrenia sa robia až po roku nezdaru, ak to niekto robí skor, poškodzuje Vás, lebo nezvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia.