• Krvne zrazeniny pri menstruacii a neplodnost?

    Dobry den pan doktor. kdesi som citala, ze pri menstruacii by sa nemali vylucovat aj krvne zrazeniny (sliznica?), pretoze menstruacna krv sa nezraza a tieto zrazeniny svedcia o nejakom probleme. Ja ich mam dost, niekedy aj 3x3 cm utvary. Chcem sa spytat cim to moze byt a ci to moze suvisiet s tym, ze sa mi nedari otehotniet. Inak mam menstruaciu pravidelnu a stredne, normalne silnu, trva 5 dni. Chodim pravidelne na gynekologicke prehliadky, tie su v poriadku. Moze to mat nieco aj s problemom zrazania krvi, ktore tu casto v odpovediach spominate? Dakujem.Zuzana

    Dobrý deň,
    nie. Zrazeniny sa tvoria vtedy ak je krvácanie tak silné, že sa minú protizrážacie faktory. S neplodnosťou by to nemalo mať nič spoločné, iba ak by ste nemala ovulácu a sliznica by narastala do vačšej výšky.