• kedy otehotnieť?

    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Som v šestonedelí po predčasnom pôrode s jednovaječnými dvojičkami (v jednom vaku) v 25+5týždni. Jedno bábo zomrelo v brušku asi 2-3týždne pred pôrodom. Druhé žilo len 10hodín po pôrode. Bol to spontánny pôrod, bez komplikácii, bez nástrihu, šestonedelie zatiaľ podľa mňa v poriadku... Bola som treťorodička (mám 30rokov), prvé dve tehotenstvá boli tiež spontánne, obe deti donosené (majú 10 a 11 rokov)... chcela by som čím skôr otehotnieť, ak bude kontrola po šestonedelí v poriadku, tak po 1-2 normálnych menštruáciach...zujímal by ma Váš názor, za aký čas by ste mi odporučili otehotnieť a ak by som otehotnela tak ako si predstavujem, či by bolo nejaké riziko pre bábo alebo pre mňa... myslím riziko ako napr. ešte nepripravená maternica po predchádzajúcom pôrode a s tým spojené nejaké iné riziká... veľmi pekne ďakujem

    Dobrý deň,
    vhodné je počkať 3 mesiace na kompletné zregenerovanie maternice, i keď sa po tomto predčasnom porode nerobila kyretáž, predčasný porod občas býva sposobený infekciou (i keď u Vás bola príčina jasná). Po 3 cykloch, už nie je dovod na čakanie a možete skúsiť znovu otehotnieť.