• Hypotyreóza

    Dobrý deň, som v 17. týždni tehotenstva a TSH mám 26 už mesiac. Mesiac predtým som ho mala v poriadku, ale prestala som užívať vitamíny calibrum, lebo mi bolo stašne zle a ja som už nevedela z čoho. Zrejme to mi zabezpečovala normálnu hladinu. L-thyroxín 100 som brala naďalej bez prerušenia. Endokrinologička mi odobrala krv na kontrolné vyšetrenie a za ten čas mi ani nezvýšila dávku liekov. Som z toho vydesená, lebo na internete som si prečítala o následkoch. Čo mám teraz robiť? Nechcem, aby sa mi narodilo poškodené dieťa. Kým budem mať výsledky mám si zvýšiť dávku sama? Lekárka mi nič neporadila. Ďakujem za odpoveď. M

    Dobrý deň,
    TSH v tehotnosti je ovplyvnené hormonami placenty a PRETO SA NEMA STANOVOVAŤ, hladina nič nehovorí.
    V tehotnosti sa doporučuje zvýšiť dávky tyroxínu.