• Azithromycin Sandoz 500mg+antikoncepcia Aidee

    , Autor: Kika2407

    Dobry den prajem, chcela by som sa opytat. Dnes (21.3.23) mi boli predpisane 3 dnove antibiotika Azithromycin Sandoz 500mg a moja otazka znie, nakolko beriem pravidelne uz niekolko rokov antikoncepciu Aidee a vcera vecer (20.3.23) bol nechraneny pohlavny styk, kedy najlepsie je zacat s uzivanim antibiotik? Kedze viem, ze nejaky cas sa spermie drzia v tele (aj ked neviem, kolko vydrzia v tele zeny pri brani HAK) a nerada by som nieco podcenila a docitala som sa aj tu vo vasej poradni ze tieto antibiotika znizuju ucinok HAK.
    Tak teda len, ze ci mam pockat aspon 2 dni a potom zacat s uzivanim ATB alebo mozem aj dnes.
    dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    aj keby sa pri Azitrimycíne znížila účinnosť, k ovulácii dôjde najskôr za 10 dní, preto si ho môžete nasadiť ale ďalej sa už chráňte aj inak.