Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 10.04.2012 20:07

peniaze

Nemam peniaze, mame dve male deti, muz robi, ale mame velke vydavky, co mam robit?

 • anonym
  10.04.2012, 21:13

  Ahoj tak tu je len jediná rada začni pracovať... Ja som rozvedená a mám tri deti, najmenšiu ešte stále kojím a aj tak sa vraciam do práce aby som mohla dať deťom to čo potrebujú.  Peňazí nemám na rozdávanie a ešte musím splácať kopec exekúcii za exmanžela. Okrem toho robím aj s kozmetikou Oriflame a ešte nejaké brigády pre rôzne poisťovne, nevynáša to veľa ale aspoň niečo na prilepšenie.

 • anonym
  11.04.2012, 12:29

  Samozrejme pracovať a len a len pracovať. Poznám v okolí ženy čo aj po rodičovskéj dovolenke ostávaju doma a vyhovarajú sa že nemožu nájsť prácu.Podľa mňa treba zobrať hocijakú prácu a popri tom hľadať takú podľa svojich predstáv.Veď na muža je to dosť živiť ženu 3 až 6-9 rokov na materskéj a ťahať všetko sám.Ja som popri MD brigadne upratovala a teraz má synček 2 roky a pracujem na smeny.Peniaze treba tak to neriešim a po práci sa synčekovi snažím maximálne venovať aj keď som unavená.Takže moja rada znie nebáť sa a zobrať hocijakú robotu a pracovať.Uvidíš že aj manžel si ťa bude viac vážiť keď uvidí že sa snažíš.

 • anonym
  11.04.2012, 17:06

  ak vam to nevychádza, určite chod pracovať a zredukuj výdavky

  nepíšeš, aké výdavky to sú. Ak je to nutné veci ako hypoteka, alebo poplatky za bývanie, na tom sa šetriť nedá. Ale na strave, oblečení a výletoch sa ušetriť dá.

  My mame tiež ťažké časy za sebou, prežili sme to len vdaka tomu, že ja pracujem, pracovala som vždy aj popri materských a mala som niečo aj našetrené. Môj manžel prišiel o prácu a samozrejme, zhánal si okamžite dalšiu, ale je to ťažké. On vlastne cely čas pracoval, ale dostaval malý plat ... stále lepšie, ako keby zostal doma úplne, ale nevychádzalo nám to. Prestala som nakupovať zbytočnosti, deti sa tiež museli uskromniť.

   

   

 • anonym
  12.04.2012, 08:26

  Pracovať musíte obidvaja a nie len manžel.Výhovorka že máte malé deti a nemá ti ich kto postrážiť nie je na mieste.Mala by si sa zamestnať a kým budeš v práci deti dať postrážiť starým rodičom alebo súrodencom prípadne mladej študentke ktoréj príde vhod zarobiť si pár eur.Mne manžel chodí na turnusy je preč aj dva týždne a ja som sama s deťmi a aj pracujem.Tak či tak može raz začať manžel vyčítať že on pracuje a ty si doma nezamestnaná.A ak uvažujete o ďalšom babatku a nevychádzajú Vám financie treba radšej ísť do práce a bábo odložiť o pár rokov.Hlavne mladé mamičky ktoré ešte neboli nikde zamestnané alebo majú len odrobených pár rokov sa obavajú zamestnať lebo si neveria.Treba to len prekonať.

 • anonym
  12.04.2012, 11:07  Uskromniť sa a poďakovať listom dzurindovi a radičovej, ako dobre vládli Slovensku......a možno ti zopár eur z ich odstupného pošlú....

 • anonym
  12.04.2012, 15:46  čo s tým ma Dzurinda s Rasdičovou, že niekto sedí doma na zadku a narieka, že nemá ??? Ja som bola na materskej za Fica a tiež by sme nemali, keby snme sa sami nepostarali o seba. Práveže za Radičovej brali matky na MD ovela viac penazí a mohli si aj legálne privyrobiť, ak chceli. Za Fica mna okradli  pol roka o rodičák.

 • anonym
  12.04.2012, 15:46  čo s tým ma Dzurinda s Rasdičovou, že niekto sedí doma na zadku a narieka, že nemá ??? Ja som bola na materskej za Fica a tiež by sme nemali, keby snme sa sami nepostarali o seba. Práveže za Radičovej brali matky na MD ovela viac penazí a mohli si aj legálne privyrobiť, ak chceli. Za Fica mna okradli  pol roka o rodičák.

 • anonym
  13.04.2012, 13:43

  Žiaden návod neexistuje len pracovať a uskomniť sa.

 • anonym
  19.04.2012, 13:04

  Je veľa takých ľudí čo žijú od výplaty k výplate, aj ja to poznám a tiež sme si takým zlým obdobím prešli. Aj moja sestra sa snaží s peniažkami gazdovať najlepšie ako vie a k tomu pracujú obidvaja s manželom a majú jedno dieťa. No a stále im to nejak nevychádza, takže vidíš, takých ľudí je viac. Ani neviem čo ti poradiť, lebo nepoznám tvoju situáciu v rodine, ani na čo vám ide najviac výdavkov a čo by sa dalo zredukovať, ale určite ti nejaké ľutovanie nepomôže. Ty sama musíš vedieť aké  máš možnosti. Musíte sa obaja s mužíkom porozprávať a hľadať cestu k lepšiemu. Veľa šťastia a trpezlivosti ti prajem

 • anonym
  19.04.2012, 17:10

  Ja poznam taku čo jej manžel sa ide zodrať a manželka nezamestnaná,má stale tu istu vyhovorku že nemá kde nechať deti,pritom sú zadlžený niekolkými požičkami.Nechápem že sa nehanbí pred sebou aj pred rodinou.

+ -
Príspevkov: 10