Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 29.12.2011 21:43

Čo s nevhodným darčekom?

.prosím o radu, ako mám riešiť situáciu, keď sme s manželom od svokry k vianociam dostali porcelánové misy, ktoré vôbec nepotrebujem, navyše sa mi absolútne nehodia, nie je to môj štýl, ani ich nemám kde uložiť. Svokra si myslí, že niečo také veľmi potrebujeme a budeme to používať. je schopná pri najbližšej návšteve svojím orlím zrakom skontrolovať, či a kde ich mám uložené. :idoh:  manžel jej nemá odvahu povedať, že taký darček nechceme, ani nepotrebujeme, ja ju tiež nechcem uraziť, no nenechám si od nej zariaďovať domácnosť. je ťažké ju odmietnuť, lebo je strašne ješitná ( hovorí si tomu hrdá) a pri najmenšej kritike jej osoby strašne nepríjemná. Niežeby mi na nej záležalo, ale poznáte to, pre kľud v rodine, kde sú aj tak vzťahy dosť napaté,...no, neviem, či a ako jej povedať, že ten jej darček nechcem, a už aj viem, komu ho posuniem. nejaký taktický ťah by sa mi hodil, neviete o niečom?

 • anonym
  29.12.2011, 22:40

  Čo keby si jej povedala, že sa vám rozbili pri prenášaní? Joj, tie hrdé svokry milujem, jednu takú mám, treba okolo nej chodiť po špičkách a kusať si do jazyka.

 • anonym
  30.12.2011, 09:31

  neriešim, posúvam ďalej predávam a podobne, následne ak sa opýta tak poviem rozbilo sa, mám odložené a podobne. Ja to neriešim lebo toto mám už 8 rokov každé vianoce, narodeniny a meniny :excited:  už máme pocit aj s manželom, že naschvál vyberá a hľadá len, aby sa nám to nehodilo a aby to bola čo najväčšia blbosť. Tetno rok sme dostali železný taký tanier /ťažký ako hrom/ na kačicu a hus /pečenie/ len s tým, že je to také malé, že by sa na to nezmestilo ani malé kurča :rofl:  už je to vyhodenené na povale :idance:  A takých skvostov by som mohla písať do foroty :D

 • anonym
  30.12.2011, 09:40

  Ja dostávam také skvelé "dary" pre malého - väčšinou použité hračky, lebo veď keď je dieťa v rodine, treba celú ulicu poprosiť, nech mi naznášajú, čo po vlastných deťoch nepotrebujú a potom šup s tým ako darček "šťastnej" mamičke, hlavne nech prídeme s plnými rukami, aby sme vyzerali štedro ako vianočná večera :rofl: čo na tom, že sú to väčšinou hračky, ktoré už vyzerajú, ako keby na nich NASA skúšala, či vydržia extrémne podmienky, alebo ak sú aj zachovalé, tak sú to hračky pre vekovú kategóriu, ktorú náš malý dosiahne tak o 5 rokov? môj tip: ak sa dá, otvorene povedať, že si vážite, že vám chcela urobiť radosť, ale že domácnosť si chcete zariadiť sami, ak sa nedá (u nás ten prípad s hračkami), predať alebo darovať (charita).

+ -
Príspevkov: 3