Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 01.12.2011 15:31

Adventné vence

ahojte dievčence, urobila som živý adventný veniec, ale už z neho opadalo dosť ihličia. myslím, že do Vianoc už na ňom nebude ani ihlička :roll: nemáte nejaké tipy na to, ako ho udržať do Vianoc pekný a hlavne s ihličím? v miestnosti, kde ho máme, sa kúri len večer, lebo manžel je celý deň v robote a ja lietam medzi detskou a kuchyňou, takže v obývačke sme až večer. byt máme ale inak dosť teplý, možno mu vadí to, ale sťahovať sa kvôli tomu nebudeme :idoh:

 • anonym
  01.12.2011, 17:18

  adventný veniec z pravého živého ihličia je hotová nádhera, ale to ho musíš pripraviť najskor deň-dva pred štedrým dňom, lebo inak už je problém, o akom píšeš aj ty :)... aj napriek tomu, že ho máš na chladnom mieste, ihličie prirodzene opadáva a nevydrží 4 týždne... To by si ho musela napichať do mokrej piaflory alebo mať skrátka čečinky vo vode....

  ja som robievala adventné vence z umelého ihličia, aby mi v pohode vydržal celý mesiac, živú čečinku som si dávala do vázy s vodou, aby sa jej vôňa šírila celým bytom...

  teraz som urobila adv. veniec bez ihličia, bez šišiek, - lebo vtedy som ho mávala dosť labilný, takže som teraz použila papier, zelené servítky, červené stuhy a zlatú reťaz, červené mašličky, k tomu sviečky a pevný venček je na svete... živé ihličie opäť dám do vázy s vodou, naň povešiam celú škoricu a plátky pomarančov a bude krásne rozvoniavať.

 • anonym
  01.12.2011, 19:42

  Skus urobit adventny veniec z tisu. Neopadava ako ostatne ihlicnany. Ja ho pouzivam na dekoraciu okolo Betlehema v okne. Vydrzi cca od 6.12 az do 6.1. Bez vody sice tiez uschne, ale neopadava.

 • anonym
  01.12.2011, 20:04

  ...a nemozes prosim Ta prilozit foto tohoto Tvojho venceka? znie to ako zaujimavy napad, mozno sa na buduci rok inspirujem :idance:

 • anonym
  01.12.2011, 21:50

  Ja som urobila adventný veniec z umelej girlandy. Pekne som ju stočila do kruhu,  ozdobila a vyzerá to celkom pekne. Nemám starosti  z opadavania ihličia.

 • anonym
  01.12.2011, 22:16

  Ja som uz suchu a opadanu girlandu hodila do krbu...       urobilo to puf.... a podpalila som komin a takmer sme vyhoreli!  Hlavne neurobte taku blbost ako ja.
  to iba tak ... :-)
   Biela jedlicka neopadava. Tuja tiez vydrzi. tak skus tieto dreviny.  Smrek je nevdacny.

 • anonym
  17.10.2014, 12:28

  zavlazovanie tiez pomoze ... treba rozprasovacom posktrekovat vodou :)

+ -
Príspevkov: 6