Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 12.11.2011 20:29

PREDKOŽKA

Dievčence, prosím Vás, ako má vyzerať predkožka u 9-mesačného chlapčeka? Môj syn má v nej len malinkú, asi 2-milimetrovú škáročku na cikanie, o nejakom stiahnutí zo žaluďa nemôže byť ani reči - je to OK?

 • anonym
  12.11.2011, 21:59

  Je to uplne OK,fyziologicke, nechaj tomu volny priebeh, ono sa to samo postupne, rokmi, uvolni. Keby to tak nebolo, tak vacsina muzov na svete ma problem. V ziadnom pripade mu to nerob nasilu, ani doktorom to nedovol.

 • anonym
  13.11.2011, 13:12

  my sme mali to iste, pediatricka mu to chcela pretiahnut nasilu - nedovolila som, do troch rokov sa to neuvolnilo, sli sme k urologovi a museli mu spravit obriezku. ak sa mu to nezapaluje, do troch rokov nic neries, potom chod k specialistovi. ale pri kazdom kupani skusaj pokial ide, nikdy nie nasilu.

 • anonym
  13.11.2011, 18:42

  Môjmu synovi to tiež išlo stiahnuť len trošku (do dvoch rokov som mu ale nič nesťahovala), keď mal štyry roky som sa rozhodla navštíviť urológa, ktorý mu to stiahol, kriku bolo riadne, slzičky ešte asi tri dni-hlavne pri cikaní a aj tak sa mu to prilepilo, ide mu to stiahnuť viac, ale nie úplne. Teraz iba tŕpnem či mu to samo povolí, nerada by som ho zasa vystavila tomu stresu a bolesti a hlavne už si pamätá, bojím sa aby nemal z toho potom nejakú traumu...  :-(

  Teraz čakám opäť chlapčeka, ale s tým pôjdem určite skôr k urológovi cca po 1. roku, vtedy si deti ešte nepamätajú. Urológ mi povedal, že to robia detičkám cca od pol roka, ideálne od roka...

  Inak je dosť ťažké zistiť, ako sa starať dieťaťu o predkožku, pediatri tvrdia "netreba nič robiť, uvoľní sa sama", urológovia zasa naopak...  Ja napr. sa spolieham na to, že urológ je v tejto oblasti predsa len väčší odborník, preto to riešim u urológa...

 • anonym
  13.11.2011, 20:25

  Na predkožku u chlapcov je veľa názorov... Moja skúsenosť je taká že môj syn mal len 6 týždňov keď som s ním bola u urológa tam mu to stiahol, ďalej som sa mu o to starala ja pravidelne som mu to sťahovala a natierala mastičkou od urológa. Dnes má skoro 10 rokov a nikdy sa mu to neprirástlo naspäť, ak by som mala ešte jedného chlapca tak by som znovu išla čo najskôr aby si to nepamätal...

 • anonym
  13.11.2011, 21:28

  naša lekárka to rieči okolo roka ... Bála som sa, že nas naženie k urlologovi a tak sme radšej my  malemu sťahovali kolko to šlo. Postupne sa nam to aj podarilo, ale vždy sa  chudáčik strašne vyplakal a ja som si povedala jedného dna "dosť!"  Muselo ho to strašne bolieť, ked tak vrieskal, kedže on len tak pre nič nikdy neplakával. Stiahnuť mu to pritom išlo uplne dozadu, nemal to prirastené, ani špinky.

  Dnes ma skoro 5 rokov, už sme mu to 3 roky vôbec nestiahli, ale nemá žiadne problemy, nerobí sa mu zapal ani "balonik" pri cikaní a keby som mala dalšieho syna, NIKDY by som ho týmto netrápila ak by nemal zapaly, problemy. Je to podla mna nejaký socialistický prežitok  :evil: :evil: :evil:  že doktorky cele vytrasené strhavaju chlapčekom predkožku, ked na to telo ešte vôbec nie je pripravené! Predkožka sa uvolní aj sama, posobením hormonov, niekedy až v puberte.

 • anonym
  13.11.2011, 23:04

  Ja mám dvoch synov, starší problémy s predkožkou nemal (ca. od pol roka som mu predkožku počas kúpania jemne "pootvorila", postupne som mu ju sťahovala); u mladšieho syna som postupovala rovnako, napriek tomu sa mu okolo druhého roka (po prekonaní choroby liečenej ATB) zrazu predkožka nedala stiahnuť a nechcel si dať na cikoša ani siahnuť. Tak sme šli samozrejme k pediatričke, tá nás hneď poslala na urológiu...ale ešte predtým som si našťastie vygooglila, že je dobré použiť sedavé kúpele v sleze obyčajnom, malý absolvoval dva kúpele a bolo po probléme :tup:
  Názory od odborníkov na sťahovanie predkožky sú rôzne, niektorí neodporúčajú riešiť to do troch (iní zas až do šiestich) rokov; ja zo skúseností vo svojom okolí sa prikláňam k názoru, že čím skôr, tým lepšie. Dobré je všímať si aj prúd moču u drobca, či sa mu pri cikaní nevytvára taký "balónik" pod predkožkou.

 • anonym
  14.11.2011, 09:40

  Môj názor a skúsenosti.
  Starší syn, nešlo mu to vobec stiahnuť, po troch rokoch nás pediatrička poslala urologovi, ale na poslednú chvilku sme si to rozmysleli, manžel sa kupava s ním,tak mu začal pomaly sťahovať predkožku, čas ubiehal a zlepšovalo sa to, naučil sa to aj sám syn, teraz si to občas pretiahne, ide mu to uplne v pohode, žiadny problém. Od narodenia nebol žiadny problém,pekne cikal,pipíka nemal nikdy červeného,tak sme to neriešili a dobre sme urobili, myslím že sťahovanie nasilu je úplne zbytočne,len sa to môže znova prilepiť. Viem lebo nás pediatrička poslala opať k urologovi s mladším 9mesačným synom kvoli vajíčku sa jej zdalo vyššie. Pozeral ho, že sa to upraví časom ,pozrel pipíka a šup mu ho pretiahol až sa maly trhol-on že asi ho to trošku štiplo, no potom začal kolotoč mrzutých dní, uplne červeného pipíka, tak sme ho kupavali v repíku,ukludnilo sa to. ani som mu to ešte nepozerala, či to zas nema prilepené, manžel sa mu bude vanovať,ale teraz je to príliš skoro, naučí ho to,ked aj sám to zvládne. Tak sme sa hnevali na doktora,ani sa neopýtal,len to urobil. Nikdy viac, ja to neodporúčam, treba začať v pohode,teplej vode doma pomaly milimeter za milimetrom, nič neudje, teda pokial nie sú žiadne problémy s cikaním a zapalmi, tak to riešiť v 9 mesiacovh určite netreba. Toť naša skúsenosť na vlastnej koži a žiadne traumy robiť z toho netreba, nie som za nároz čim skor tým lepšie,nestálo mi to za tie dni.....

 • anonym
  14.11.2011, 12:48

  ani ja by som to radikálne neriešila.staršiemu nešla stiahnuť vôbec do troch rokov,boli sme s tým na urologii,teda manžel,ja by som to nezvládla.tam plaču hrozne veľa,potom doma pri každom cikaní.odmietal cikať a tak sme vždy pred cikaním museli dať nurofen,aby nechytil aj nejaký zápal močových ciest.pri mladšom som si už dávala pozor a pri každom kúpaní som sa o to jemne pokúšala a išlo to postupne.teraz má dva roky a dá sa mu stiahnuť pekne.vlastne už v roku mu išla,čo sa dr. čudovala,že ako super.

  takže ja radím pri každom kúpaní,prípadne po kúpaní skúšať po troške.nie na silu,len ako to pôjde..

 • anonym
  21.11.2011, 11:31

  Ďakujem veľmi pekne za Vaše reakcie!

 • anonym
  21.11.2011, 18:10

  hajzel hnusný, toto čo si dovolil???!!! Debil sprostý, by som mu vylepila jednu a keby sa trhol, by som sa spýtala, či ho to "štiplo", ked sa trhá :evil: :evil: :evil:

+ -
Príspevkov: 10