Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 08.11.2011 13:53

učiteľka ignoruje

Ahojte mamičky. Doma riešime problém s učiteľkou. Dcérka chodí na prvý stupeň, učí sa dobre, je veľmi snaživá. A v tom je náš problém. Učiteľka ju v poslednom čase ignoruje. Dcéra doteraz chodila na súťaže ale prihlasovala sa sama. Učiteľka ju doteraz nikdy nevybrala sama od seba aj keď patrí medzi najlepšie v triede. Vybrala ju len preto, že dcéra sa hlásila ako divá a v podstate ostatné deti nejavili záujem. Dcéra skončí na súťaži popritom stále na 1-3 mieste. Ale to som brala tak, že učiteľka chce dať šancu aj druhým deťom. Tak som to vysvetľovala aj dcére, keď robili v triede nejaké testy a známku dostávali len prvý traja. Aj keď sa často dcéra hlásila prvá, že je už hotová, tak ju učiteľka úplne odignorovala a nedostala žiadnu známku. Ale už 2 týždne chodí dcéra domov s plačom, že sa to stále opakuje. Každý deň. Od malička jej vysvetľujem, že mne nezáleží na známkach, hlavne nech sa snaží a teraz každý deň v škole zažíva, že snažiť sa jej neoplatí.  Neviem už ako ju mám utešiť. Chce odísť zo školy ale ja si myslím, že toto nie je dôvod na prestup. S učiteľkou sa neviem o tom porozprávať. Mám sa jej spýtať, že prečo nevyvoláva dcéru? Prosím skúste mi poradiť pretože ja sa na to pozerám len cez slzy mojej dcéry a neviem to objektívne zhodnotiť.

 • anonym
  08.11.2011, 14:18

  Asi by som poslala za uckou manzela, najprv slusne, mozno si to sama ani neuvedomila, ze malej ublizila a ak to nepomoze, tak by som aj pritvrdila, ak ani to, kludne to vytiahnut na rodicovskom, pripadne u riaditela a posunut do aj vyssie, ak bude potrebne.

 • anonym
  08.11.2011, 14:27

  Nemám manžela :lol:  A neviem si predstaviť ako by som to na rodičku povedala.

 • anonym
  08.11.2011, 14:33

  musis to otvorene riesit s ucitelkou. nechaj si vysvetlit celu situaciu aj od nej mozo dcerka troska skresluje(tym nechcem povedat ze klame) a potom ries dalej podla toho co sa dozvies.ako podla mna je to dovod na odchod zo skoly.prvy rocnik je velmi dolezity a ked sa ma ucitelka takto spravat k tvojmu dietatu tak to v nom zostne.

 • anonym
  08.11.2011, 14:41

  Presne tak, riesila by som to otvorene s ucitelkou, nedovol aby sa z Tvojej sikovnej dcerky stal outsider - lebo je len otazkou casu, kedy ju na zaklade postoja ucitelky zacnu ignorovat aj deti v triede... nechces predsa aby dcerka bola utiahnuta bojazliva... ja som si v skole tiez vselico zazila, od uciteliek aj ziakov (ja som bola sikanovana) a aj ked je to uz takmer 15 rokov dozadu a medzitym mam krasnu rodinku, stopy to na mne zanechalo...
  ak to s ucitelkou riesit nepojde, isla by som za riaditelom a dorazne ziadala a trvala na tom, aby bola dcerka preradena do inej triedy (pripadne si medzitym zisti od inych mamiciek, ktorych deti chodia do toho isteho rocnika, len do inych tried, ake su tie ucitelky a pripadne by som ziadala preradenie do konkretnej triedy)

 • anonym
  08.11.2011, 15:21  žial, nič iné ti poradiť neviem, len ísť do školy a spýtať sa učitelky priamo

  Podla mna proti šikovnému dieťaťu učitelka nič nemá, dovod bude asi nejaké nedprpzumenie. Učitelka možno vie, že je dcera šikovná a potrebuje zaktivizovať aj iné deti, (len to asi mala povedať aj tvojej dcere) preto ju nevyvoláva.

  Čo sa týka súťaží, dnes už sa to nerobí tak, že sa deti vybarejú a tlačia do súťaží, toot je už na aktivite detí, či sa prihlásia alebo nie ... za tým by som nič nevudela.

 • anonym
  08.11.2011, 15:27  hm ... toto je večny problem, rodičia sa sťažuju učitelkám poza chrbát,a le na rodičku sedia  a nepovedia nič... Ja chodím aj na Radu rodičov celej školy, alebo ja v školke, a tam to tiež tak prebieha, všetci sedia, nič nepovedia ... a až ked sa ja alebo ešte jedna maminka ozveme, zrazu sa pridajú...

  Ja chápem, že nie každy je výrečný, ale tak si to doma priprav na papier a tam prečítaj, ked maš obavy, že by si to tam nevedela sformulovať. Ked maš problém, tak ho rieš! Ideš svojmu dieťaťu príkladom, tak ho nauč, ako treba veci riešiť a nie sa tváriť, že sa nič nedeje a doma potom prelievať slzy...

  Inak, najlepšie je veci riešiť najskor s dotknutou osobou a až to nezaberie, načrtla by som to na rodičovskom, prípadne riešila dalej ...

   

   

 • anonym
  08.11.2011, 17:04

  Uckou??? :iscrewloose: Ty musis byt ale priklad svojim detom.A potom sa necudujme, ze deti su drze a nerespektuju autority.

  Autorke: Dohodni si stretnutie s ucitelkou, a nemaj strach, uplne normalne sa porozpravate.

 • anonym
  08.11.2011, 19:59

  určite si pohovor s učiteľkou.ako tu už bolo spomenuté,možno je to celé len nedorozumenie.detské dušičky vnímajú niektoré nevinné veci veľmi citlivo a "vyrobia"tragédiu. (už som zažila aj rodiča,ktorý vyrobil tragédiu,to je ale o inom).nie je to o tom,že by ti možno dcérka klamala,to si nemyslím,len to hovorí tak,ako to cíti.a možno má na to učiteľka svoj pohľad ale neuvedomuje si,že tvoja dcérka to tak nevidí.pomôžeš dcérke až dvakrát.po prvé,že jej pomôžeš vyriešiť jej problém a bude vedieť,že sa ti môže zo všetkým zdôveriť a budeš tu pre ňu a po druhé,že problémy treba riešiť tam kde vznikli a nie všade okolo.tak sa neboj.verím,že učiteľka je normálna a vypočuje si ťa.len to nerieš spôsobom osočovania,urážania a obviňovania,ale systémom,že dcérka to takto vníma a ty chceš počuť, aj druhú stranu,aby sa to mohlo riešiť.držím palce

 • anonym
  09.11.2011, 07:30

  Ďakujem za rady. Porozprávam sa ešte s dcérkou a dohodneme sa, že ak sa to bude ešte opakovať, tak sa porozprávam s pani učiteľkou. Jasné, že nebudem na ňu kričať alebo niečo podobné. Skúsim jej vysvetliť ako to vníma dcérka.

 • anonym
  09.11.2011, 09:45

  tak ako si to napisala v prispevku, tak to preber s ucitelkou - kludnym hlasom, nie utocne... kazda minca ma dve strany...

 • anonym
  09.11.2011, 10:15

  Mne to pripadá ako klasický prípad mimoriadne nadaného dieťaťa, ktoré je výkonovo popredu. Učiteľka sa asi len snaží, aby jej ostatné deti v triede nezleniveli a neboli odradené tým, že ona to už vie a oni ešte nie. Asi si však neuvedomila, čo tým spôsobila tvojmu dieťaťu. Na tvojom mieste by som skúsila informovať sa  v škole pre mimoriadne nadané deti, veľmi radi ti tam pomôžu. Neviem z akého si mesta, ale ak máš záujem, pošlem ti na nich číslo v Bratislave a oni ťa nasmerujú na najbližšiu školu pri mieste tvojho bydliska.

 • anonym
  09.11.2011, 13:11

  Neviem usúdiť, či je mimoriadne nadaná. Teraz tie deti vedia pri nástupe do školy oveľa viac ako predtým my. Do školy išla skôr, nevedela však čítať ale v škôlke už vedela násobiť a prvé ročníky sa  v škole nudila. Ale aj keby bola mimoriadne nadaná, tak tu nemáme školy pre nadané deti. Mňa zarazilo napr. aj to, že v prvom ročníku mala samé jednotky, vyhrala 2 súťaže ale nedostala na konci ročníka knihu. Knihy dostali aj 2 deti, ktoré mali počas roka aj dvojky. Ževraj preto aby nedostávali stále tie isté deti knihy. Druhý ročník už dostala knihu ale spolu s deťmi, ktoré dostali aj v 1. triede. Tak ja neviem, na jednej strane chce deti v knihách striedať, na druhej strane niektoré deti dostanú opakovane. U nás keď bol niektorý žiak výborný a reprezentoval školu tak dostával knihu aj 5 rokov za sebou.

 • anonym
  09.11.2011, 13:19  ako mohli dostávať knihu tie isté deti,ked boli ešte len v prvom ročníku?aj u nás dostávali odmenu deti,ktoré boli proste najlepšie.nič v zlom,ale toto mi pripadá trošku divné,pretože ak chce učiteľ motivovať deti k lepším známkam,tak určite nie tým,že neodmení dieťa,ktoré sa usiluje.toto mi už zaváňa niečím,čo sa mi vôbec nepáči.ak niečo takéto funguje na strednej,či vysokej škole,dobre,tak sa to dá prežiť,ale takéto niečo na základnej a ešte k tomu na prvom stupni?alebo som ešte stále hlúpo naivná?

 • anonym
  09.11.2011, 13:34

  Napísala som tam, že v druhom ročníku dostali knihu aj tie deti, ktoré dostali už aj v prvom.

 • anonym
  09.11.2011, 13:43

  Jáj, teraz som pochopila ako si to myslela. No učiteľka im v prvom ročníku povedala niečo v tomto zmysle: "Mohla som rozdať len 3 knihy. Tak ostatné deti, ktoré ste sa dobre učili nebuďte smutné, na budúci rok dostanú knihu zase iné deti."

+ -
Príspevkov: 24