Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 30.10.2011 17:52

ustavičné ponižovanie

Ahojte,
som rok vydatá, predtým som s terajším manželom nežila v jednej domácnosti. Od začiatku manželstva máme problémy a hádky, ktoré sa stupňujú a stále viac si ku mne dovoluje. Kritizuje ma za všetko čo ako robím, ako upratujem, sleduje ma kolko jem, čo jem a kedy a zakaždým to komentuje ponižujúco. Nie som pritom tučná, je pravda že som pribrala bo mám sedavú prácu, ale športujem a nemá právo mi nadávať, že som prasa, ked vazim 59 kíl. Minule mi šplechol vodu do tváre, vykrútil ruku, naposledy ked som mu povedala, že so mnou posledné týždne nekomunikuje a vždy pri počítači a s kamarátom sa vie stretávať aj viackrát za týždeň, tak mi dobre vynadal a posmieval sa mi, že ja kamaratky nemám. Pritom ich mám, ale nie som typ čo sa fláka a chodí po baroch či každý deň sa fláka v meste.
Další deň po hádke ked som došla domov, mi vysypal kabelku na chodbu, nech si v nej spravím poriadok, a druhú kabelku mi tiež vysypal. Pritom používal na mňa nadávky, kričal na celú bytovku.
Potom mi vyhádzal oblečenie zo skrine po celej izbe. Povedal, že ma nenávidí a neznáša a nech idem čo najrýchlejšie preč od neho.
Akonáhle nie je tak ako si on predstavuje, ked nie je tak upratané ako on chce tak má nervy a robí mi cirkus doma. Pritom cez týždeň vstávam pred šiestou ráno a on ešte očakáva odo mna že ked prídem domov po 9 hodinach tak budem zakaždým upratovať, nakupim, spravím večeru.
Vôbec sa neviem uvolniť doma a byť sama sebou, vraj by ma iný chlap už dávno zbil a nikdy v živote si nenájdem iného.
Už trikrát som od neho odišla, ale očividne to nepomohlo. Pritom by toto o ňom nikto nepovedal, bo vie prijemne vystupovať, je milý, jemný, má vysokú školu. Neviem čo mám spraviť, velmi mi podkopal sebavedomie a neverím si. Vraj to čo robí on mne je normálne.

 • anonym
  31.10.2011, 14:39

  ja som toto zazila a este horsie,ale nie ako zena,ale ako dcera.chod rychlo prec,kym nemate deti,lebo nieje nic horsie,ako ked deti vidia,ako ich otec robi zle ich mame(a aj im :-( ) on sa NIKDY nezmeni a ak ano,tak k horsiemu.VAZ SI SAMU SEBA a utekaj.drzim palce ;-)

 • anonym
  31.10.2011, 15:05

  Akože Ti nič nedá? Veď máme bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, takže všetko, čo ste počas manželstva nadobudli, je tak jeho, ako aj Tvoje. V prípade rozvodu sa majetok delí na polovicu.

 • anonym
  31.10.2011, 17:28  to je síce pravda, ale delia sa aj dlhy ... takže chlap-chrapúň dobre vie, že ma ženu v hrsti ak ona nepracuje

  ja by som nečakala ani do konca materskej, vybavila niekde školku, nastúpila do práce a chlapovi dala jasne najavo, že nielen majetok a dlhy, ale aj dieťa je spoločné a bude sa starať. Teraz by si dostala plat, aj RP+prídavky a ešte aj dieťa može byť celodenne v školke. A samozrejme, danový bonus tiež prepíš hend po nastupe do roboty na seba!

 • anonym
  31.10.2011, 19:15  ...uplne suhlasim, ak si sem skutocne napisala preto, aby si sa  zariadila aj podla rad od inych, tak uz vies co mas robit. :!: :!: :!:
  Drzim palce, urcite bude znova vsetko ok, a ty zazijes stastne chvile s niekym inym. :D

 • anonym
  01.11.2011, 12:48

  určite sa zbaľ,nájdi právnika,podaj žiadosť o rozvod a začni žiť nový život.nebude to ľahké,ale ty máš na viac.ja som za záchranu manželstva,ale všetko má svoje medze a ty si ich už prekročila dávno a máš právo byť šťastná,tak neváhaj,ver si,zvládneš to

+ -
Príspevkov: 20