Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 19.10.2011 14:08

pohovor

Ahojte, uz davnejsie viem o jednej institucii, ktora sa ma v nasom meste otvorit. Dala som tam zivotopis a dnes mi volali, ze koncom tyzdna robia pohovor. Na tom mieste mi velmi, velmi, velmi zalezi. Je to presne to, co som vystudovala na VS, a co by som chcela robit. Prosim, napiste mi vsetko, naco sa zamerat, aby som tu pracu dostala. Dakujem za vsetky tipy :flowers:

 • anonym
  19.10.2011, 15:13

  podla mna, by si mala napísať aj o aké miesto sa zaujímaš..aby sme vedeli ktorým smerom sa uberať
  ale v prvom rade, by si mala byť sebaistá. a neprejaviť kusok neistoty a nedôvery v seba..musíš byť taká, že áno som vhodná na tuto pozíciu..ty si musíš veriť""""
  ak mali inzerát niekde na to miesto. tak si všimni čo požaduju od teba..aké maju naroky. aby si nebola zaskočená. kludne ťa môžu skušať aj v angličtine, je toho vela vela..
  hlavne si ver!!!!
  zvládneš to a daj vedieť!!!!!!! :flowers:

 • anonym
  19.10.2011, 22:03

  ..okrem vsetkeho,co bolo k tvojmu pohovoru napisane, pridam este - musi z teba vyzarovat zaujem, velky zaujem o tuto pracu, taktiez musis buduceho zamestnavatela presvecit, ze si ochotna sa dalej vzdelavat, obetovat volny cas, byt loajalna a podobne. To asi pride v otazke "Preco chcete tuto pracu" alebo " preco si myslite, ze mame vybrat prave vas?" na to sa priprav.
  Kazdopadne drzim palce :thumbsup:

 • anonym
  20.10.2011, 08:11

  a este co sa mne viac krat osvedcilo ked mas vedomosti o institucii v ktorej chces pracovat. nastuduj si o nich nieco na nete:)drzim palce

 • anonym
  20.10.2011, 09:11

  Priprav sa na to od piky. To znamená aj oblečenie. Elegantné, ale niečo čo rada nosíš a  je ti v tom pohodlne. Nič úplne nové ani výstredné. Jemný makeup, aj vlasy si uprav. Teda ako 1: aby si sa fyzicky cítila tip - top.  
  2. Premysli si, čo by si robila, ako by si si zorganizoval a prácu, nejaké nové nápady, ak by ťa zobrali.  Všetko si píš na papier.  Na papier si napíš a pred zrkadlom vyskúšaj, ako sa uvedieš.  3. Ak máš deti, určite sa ťa spýtajú čo budeš robiť ak ti ochoreju, ako máš zvládnutú starosllivosť o ne. a ak by bolo treba , či by si bola ochotná ostať dlhšie - alebo cez sviatky (Niekedy sa pýtajú len tak či prejavíš ochotu, ani to nebudú musieť potrebovať, ja by som určite súhlasila, predsa ak ide o prácu o ktorú stojíš, môžeš aj nejaký voľný čas obetovať)
  4.) prirpav si nejaké otázky o firme..(aby si prejavila záujem...ale len také na ktoré budeš už odpoveď poznať...ked potom do rozhovoru pripojíš nejakú poznámku, bude im hned jasné, že sa vieš hned orientovať)
  5.) zistiť na internete čo najviac o firme ( to je základ), nabifli sa to
  6.) zisti si aj zamestnancov a celú ich organizáciu. Ak sa dá, tak aj kto by bol prípadný tvoj nadriadený a niečo o ňom.
  7. Ak bude na pohovore chlap, chlapy, - častejšie sa usmej, buˇˇd taká ženskejšia
  Ak žena, ženy, - buď strohejšia  (ale záleží aj na povahe.
  Ak máš čas ešte piluj aj anglinu a Oficce (word, excel)

  Veľa šťastia

  Zazka

 • anonym
  20.10.2011, 09:26

  Teraz som si spomenula,

  Niekedy majú aj také otázky, že: aké najlepšie vlastnosti si myslíš, že máš a aké najhoršie..(toto je strašne ťažké odpovedať) Dobré je si to vopred premyslieť.
  Zazka

+ -
Príspevkov: 5