Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 21.09.2011 19:27

kolegyna

Nastupila som po dlhej MD do prace. V kancelarii sedim este s jednou kolegynou. Ide o to, ze v kuse sa chce rozpravat, pyta sa ma na osobne veci, sama rozprava o svojej rodine, vedie dlhe monology. Sleduje, co citam, ake stranky si prezeram na pocitaci, vsetko mi komentuje. Mne to vadi, lebo chcem nerusene pracovat a ucit sa nove veci/vela som zameskala/. Co mam robit, aby som si udrzala odstup, no zaroven aby som si ju neznepriatelila, pretoze som nutena chodit do prace denne a sediet tam s nou 8 hodim denne. Dakujem.

 • anonym
  21.09.2011, 20:07

  Slušne by som jej povedala čo mi vadí. Stanoviť hranice druhým je ťažké.

 • anonym
  21.09.2011, 23:08

  Tiez som mala taku. Slusne povedat, ze sa nedokazem sustredit na pracu pri rozpravani, ze "pokecame" cez obed alebo ked sa bude dat.. A ked na to zabudne, opakovat to iste do zblbnutia.

 • anonym
  22.09.2011, 12:22

  Takýto problém som mala na intráku na VŠ so spolubývajúcou. Keď som sa po dlhom dni v škole a následne v práci vrátila na izbu a musela som ešte kopec vecí načítať, robiť referáty, vypisovať poznámky....tak ona robila presne toto isté. So svojim súkromím sa nezverím hocikomu a nedokážem a nechcem vykecávať s hocikým a toto ma umáralo, rušilo a unavovalo. Je ľahké poradiť, že: Slušne povedz, ona to musí pochopiť... Takéto veci v pohode pochopí len človek na úrovni, človek, ktorý nie je vzťahovačný, urážlivý a citlivý na seba. Aj moja spolubývajúca sa urazila. Myslela som si, že od nej bude aspoň pokoj, ale nie! Ju to o par dní prešlo a začalo to znova. :roll: Tak som jej to zopakovala a prestala som na ňu reagovať. Úplne. Ako keby tam nebola. To prirodzene vyústilo do nepriateľskej atmosféry na izbe a ja som sa nakoniec (našťastie) odsťahovala na inú izbu. Čiže som to absolútne nezvládla a túto situáciu som nedokázala primerane riešiť a vyriešiť. Vybrala som si únik, čo asi v prípade autorky nie je možné.

  Myslím si že riešenie do veľkej miery závisí od povahy kolegyne. Za pokus nič nedáš.. Za hocijaký pokus... :D

+ -
Príspevkov: 3